Через індійський штам коронавірусу Україна повертає тестування подорожувальників, які в'їжджають до країни. Утім, частково. З 25 червня експрес-тести мають здавати громадяни, які прямують з Індії, Великої Британії, Північної Ірландії, Португалії та Росії. Саме в цих країнах найбільше лютує "Дельта"-різновид COVID-19. Про це повідомили у МОЗ. Підтвердили й інформацію, що нині в Україні зафіксовано два випадки індійського коронавірусу. Хто саме захворів і звідки вони повернулися дізнавалася журналістка "5 каналу" Ганна Рибалка.
Так, станом на зараз відомо, що захворіли двоє людей, які повернулися з Росії і захворіли вже на території України. Йдеться про 66-річну жінку та її 16-річну доньку. Вчора, 22 червня, підтвердився їх діагноз, і що вони захворіли на штам "Дельта" – той, який вирував у Індії, який приніс чимало жертв, якого в Україні ще не було. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив, що їх госпіталізовано в Олександрівську лікарню.
"У нас є 4 лабораторії, дві є приватними, дві є державними, які мають все необхідне обладнання. Щоб виявляти у нас немає саме тестів, щоб тести показували що це саме ці штами. Ми маємо над цим працювати, ми співпрацюємо з ВООЗ", – повідомив Данілов.
В той час у департаменті КМДА повідомили, що про ці випадки не знають і здивувалися, що неповнолітню дитину повезли до Олександрівської лікарні, а не до дитячої. Згодом ця інформація підтвердилася.
"Він швидше передається, швидше призводить до госпіталізації людей і це призводить до швидкого заповнення лікарень, ми бачимо це в Російській Федерації", – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль додав: "Прискорення темпів вакцинації особливо важливо на фоні поширення нового штаму коронавірусу "Дельта". ВООЗ визначає, що цей штам стає домінуючим у світі, і він є більш небезпечним за попередні мутації коронавірусу".
Нагадаємо, в Україні зафіксували індійський варіант коронавірусу, що має назву "Дельта". Як повідомляв 5.UA, нову мутацію коронавірусу "Дельта плюс" виявили в десяти країнах.