НАЗК перевірить декларацію Медведчука за результатами моніторингу способу життя нардепа
НАЗК перевірить декларацію Медведчука за результатами моніторингу способу життя нардепа

НАЗК перевірить декларацію Медведчука за результатами моніторингу способу життя нардепа

НАЗК перевірить декларацію Медведчука за результатами моніторингу способу життя нардепа

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) почало перевірку декларації підозрюваного в держзраді нардепа «ОПЗЖ» Віктора Медведчука і ще дев'ятьох народних обранців.

Як повідомляє пресслужба НАЗК, перевірка декларації Медведчука відбудеться за результатами моніторингу способу життя нардепа.

Крім Медведчука під перевірку декларацій НАЗК потрапили ще дев'ять нардепів. 

  • Микола Стефанчук («Слуга народу»);
  • Наталія Піпа («Голос»);
  • Олег Марусяк («Слуга народу»);
  • Вадим Струневич («Слуга народу»);
  • Людмила Буймістер («Слуга народу»);
  • Сергій Кузьміних («Слуга народу»);
  • Ігор Молоток («За майбутнє»);
  • Іванна Климпуш-Цинцадзе («Європейська солідарність»).

За результатами автоматичного аналізу ризиків у деклараціях: Іван Чайківський («За майбутнє»).

На проведення повної перевірки декларацій передбачено до 120 календарних днів. За наявності підстав перевірку може бути продовжено, але не більше ніж на 60 календарних днів.

Всього НАЗК за минулий тиждень почало перевірку 40 декларацій, з початку 2021 року – 897.

19 лютого 2021 року РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму». Санкції діятимуть три роки та передбачають арешт усього майна підсанкційних осіб. 

Журналісти Bihus.Info повідомляли, що санкції не забороняють Медведчуку користуватись будинками, автомобілями та яхтою Royal Romance за $200 мільйонів. За даними «Слідство. Інфо» яхту сховали від санкцій, переоформивши на інший офшор. 

За даними «Схем», грошові активи родини Медведчука у 2020 році зросли вдвічі порівняно з 2019 роком, більшість заощаджень зберігається в російських рублях у білоруському банку. 

11 травня 2021 року генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозри Віктору Медведчуку та його однопартійцю Тарасу Козаку.  Точне місцезнаходження Козака наразі невідоме, але за словами Медведчука, він знаходиться у Білорусі «на лікуванні».

Медведчук і Козак підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, який тимчасово окупувала РФ.  

Перший епізод підозри стосується проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь». Другий епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод стосується подій серпня 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних Сил України.

13 травня Печерський районний суд Києва постановив відправити Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету. Медведчук перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 9 липня.

У червні Віктор Медведчук звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою на «незаконні дії української влади».

Фото: Радіо Свобода 

Теги за темою
Новини Віктор Медведчук Інфопростір НАЗК
Джерело матеріала
loader
loader