Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат, який приватизував Фірташ
Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат, який приватизував Фірташ

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат, який приватизував Фірташ

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Господарський суд Запорізької області повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат, який у 2013 році приватизувала компанія олігарха Дмитра Фірташа. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передає УНН.

Цитата

“4 серпня 2021 року Господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в інтересах держави до компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” (Кіпр) і ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” щодо розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату”, - йдеться в повідомленні.

Деталі

У прокуратурі нагадали, що аналогічне рішення Запорізьській суд вже виносив у липні 2018 року. Також законність цього рішення підтвердив і суд апеляційної інстанції. Однак Верховний суд, частково задовольнивши касаційну скаргу компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” (Кіпр), скерував справу на новий розгляд.

На сьогодні, суд першої інстанції повністю задовольнив позов САП та своїм рішенням повернув “Запорізький титано-магнієвий комбінат” у власність держави.

Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою до Господарського суду м.Києва у 2016 році подано позовну заяву з вимогою розірвати договір про заснування ТОВ “ЗТМК”, як такий, що суперечив інтересам держави.
Наголошується, що у 2013 році Фонд держмайна уклав контракт з "Толексіс Трейдінг Лімітед" про приватизацію ЗТМК з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.

Компанія вклала в отримане підприємство 110 млн доларів для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013-2015 років.

Згодом ці гроші були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

При цьому на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано лише 20 млн гривень.

“Отже, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ «ЗТМК» та повернення комбінату повністю до сфери державного управління”, - додали у САП.

Нагадаємо

24 червня Володимир Зеленський підписав указ про продовження і введення персональних і економічних санкцій проти 538 фізичних осіб, серед яких був олігарх Дмитро Фірташ.

18 червня цього ж року Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадила повний пакет санкцій проти олігархів Дмитра Фірташа та Павла Фукса.

Теги за темою
Україна Суд
Джерело матеріала
loader
loader