/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe7f9cfa5-3c4f-488a-84b8-c55aa5309473.png)
В Україні виникла нова серйозна проблема з вакциною AstraZeneca
Сьогодні в Україні налічується близько трьох мільйонів доз вакцини AstraZeneca, термін придатності якої стікає вкінці жовтня і вкінці листопада.
Про це під час брифінгу розповів керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганиченко, передає УНІАН.
У Київській школі економіки (KSE) прогнозують, що Україна не встигне використати усі дози до завершення їхнього терміну, якщо не прискорити темпи вакцинації проти коронавірусу.
"Наразі постає питання, чи встигне Україна використати наявні вакцини до кінця терміну їхньої придатності", - говорить Ганиченко.
Темпи вакцинації
Щодня в Україні роблять близько 10 тисяч щеплень вакциною AstraZeneca. Проте цього не достатньо, щоб встигнути використати усі зазначені дози.
Щоб вакцина не зіпсувалася і була використана повністю, необхідно щодня (включно з вихідними) вводити по 45 тисяч доз препарату. Тобто темпи треба збільшити майже у п’ять разів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F017acf56-3a42-479f-aba4-828f48c69b0c.jpeg)
Рішення необхідно приймати зараз
У KSE зазначають, що рішення з приводу доз вакцини AstraZeneca, у яких підходить термін придатності, треба приймати якнайшвидше. Експерти пропонують два варіанти вирішення проблеми: зовнішній і внутрішній.
Зовнішній передбачає передачу AstraZeneca країнам, що активно використовують цей препарат для вакцинації проти коронавірусу і мають низький рівень вакцинації.
Внутрішній - також передбачає два шляхи розвитку подій. За першим в Україні загалом підвищать темпи вакцинації: введуть обов’язковість щеплення для деяких категорій населення та послаблення для вакцинованих, збільшать обсяги вакцинації препаратом AstraZeneca.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe400f703-6e1b-40b0-8ffa-6e4e567263f1.jpeg)
За словами Ганиченка, для іншого шляху також можливі кілька варіантів.
Один із них - це використання вакцини AstraZeneca для першої дози, а препаратів Pfizer чи Moderna – щоб ввести другу дозу. Така практика поширена в країнах Європи. Можливий також варіант, коли перше щеплення роблять вакциною від компанії Sinovac, а другу – AstraZeneca. Так роблять в Таїланді.
Окрім цього, можливе використання AstraZeneca для третьої бустерної дози. Таким шляхом йдуть Таїланд, ОАЕ, Туреччина, Філіппіни, Камбоджа та деякі інші країни. Проте від цього застерігають у ВООЗ.
Останній варіант передбачає часткове обмеження використання інших препаратів для вакцинації від COVID-19.
Раніше повідомлялося, що робити співробітнику, якому загрожують звільнити за відмову від вакцинації.
Читайте також про те, що лікар Комаровський розвіяв найбільш хибне уявлення про вакцинацію проти COVID-19.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.

