/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F2220cda6855a11657de6594cd1a6dab5.jpg)
Резніков назвав умови застосування військовими "Джавелінів" на Донбасі
Міністр оборони Олексій Резніков прокоментував можливість застосування українськими військовими переносних протитанкових ракетних комплексів Javelinдля самозахисту на Донбасі в разі нападу окупаційних російських військ.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час виступу у Верховній Раді під час Годині запитань до уряду.
Зокрема, його запитали, чи застосовували українські військові "Джавеліни" для захисту проти російських окупаційних військ на Донбасі.
"Я скажу так: ми не порушуємо Мінських домовленостей, ми не атакуємо в зоні операції Об'єднаних сил. В разі якщо ворог, окупаційні війська, здійснюють порушення режиму тиші, вбивають наших військових, ми попереджаємо через режим СЦКК, через СММ ОБСЄ про те, щоб вони припинили порушення Мінських домовленостей і режиму тиші", - наголосив міністр.
"В разі, якщо цей механізм не спрацьовує, Збройні сили, користуючись статтею 51 Статуту ООН "Право на самозахист", застосовують усі необхідні сили та засоби, і відповідь зразу "відповідно". Як приклад, ви знаєте всі про відомий факт, коли ми були змушені застосувати "Байрактар" одним чітким пострілом по відповідній гарматній установці. За даними нашої розвідки, сьогодні в окупаційних військах вже бояться записуватися на контракт і служити на таких установках. Вони розуміють, чим це може завершитися", - наголосив Резніков.
Військова допомога США Україні
21 квітня Комітет у закордонних справах Сенату США підтримав законопроект про партнерство з Україною з безпеки. Ним передбачено збільшення обсягів військової допомоги Україні до 300 млн дол., включаючи летальну зброю.
11 червня Міноборони США затвердило другу частину політики допомоги для України обсягом $150 млн в рамках Ініціативи з допомоги заради безпеки України (USAI). Він включає навчання, консультаційну підтримку і надання озброєння і повинен допомогти Україні захищатися і підвищувати сумісність своїх сил з НАТО.
Раніше керівник офісу президента Андрій Єрмак закликав США розмістити в Україні зенітні ракетні комплекси MIM-104 Patriot.
18 червня стало відомо, що США призупинили військову допомогу Україні, до якого входить летальна зброя. Пізніше в Білому домі спростували цю інформацію.
Також там нагадали, що раніше США надали пакет допомоги Україні у сфері безпеки на суму 150 млн доларів, і відзначили, що США також підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну.
Напередодні зустрічі президента Джо Байдена і Володимира Зеленського США пообіцяли Україні до 60 мільйонів доларів військової допомоги. В адміністрації Байдена заявили, що пакет допомоги Україні необхідний через "значне збільшення російської військової активності вздовж її кордону", а також через мінометні обстріли, порушення режиму припинення вогню та інші провокації.
Автор: Віталій Саєнко
