Супутник зможе збирати дані для цивільних і оборонних потреб.
Власний український супутник "Січ-2-30, який кілька годин тому вивела на орбіту ракета Falcon з мису Канаверал вже над Україною. Фахівці вже говорять про повернення України до клубу космічних держав.
Про те, яке значення має цей запуск - 13 січня йдеться в сюжетіТСН.19:30.
Від останнього запуску минуло 10 років. Тоді супутник вирушив на орбіту з Росії. Сьогодні "Січ-2-30" не має вже жодного елемента російського виробництва.
Перший український супутник "Січ-2-30" запустили у космос | Новини світу
Інформацію з супутника отримуватиме центр польотів на Хмельниччині: там його облаштували після того, як Росія анексувала Крим та взяла під контроль центр у Євпаторії. Супутник, розроблений у ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля", зможе збирати дані і для цивільних, і для оборонних потреб. Фіксувати можна багато чого: від вирубки лісів до пересування російських військ.
Сьогоднішній запуск це лише початок, переконують у Державному космічному агентстві. До 2025 року на орбіті має бути ще 7 українських супутників.
За запуском з Банкової пильно стежило керівництво держави. Президент Володимир Зеленський вже привітав конструкторів із космічним проривом.
"Я вважаю, що це початок нової фази космічної програми нашої держави. Завдяки українському супутнику "Січ-2-30" ми отримуватимемо інформацію не тільки від наших партнерів, а й свою власну. Це дуже важливо", - зазначив він.
Український супутник "Січ-2-30" - яке значення має цей запуск чи є вже знімки з космосу
"Січ-2-30" працюватиме на орбіті щонайменше 3 роки - це гарантійний термін. Проте розробники кажуть, що надійно його збудували і сподіваються, що він працюватиме ще багато років потому.
Наразі з апаратом встановлено стійкий зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі.
Читайте також:
- Компанія SpaceX провела перший цього року запуск ракет для всесвітньої Інтернет-мережі
- У Китаї заявили про намір збудувати першу базу на Місяці до 2027 року
- "Дилери майбутнього": як українські студенти пов'язані зі створенням місяцеходу