В Україні запустили податковий спецрежим "Дія.City" для IT-компаній
В Україні запустили податковий спецрежим "Дія.City" для IT-компаній

В Україні запустили податковий спецрежим "Дія.City" для IT-компаній

Від вівторка, 8 лютого, в Україна розпочав свою роботу спеціальний правовий режим "Дія.City". Його розробили для розвитку IT-галузі.

Запуск презентувала керівниця проєктного офісу "Дія.City" Наталя Денікеєва, передає "Економічна правда".

Прогнозують, що завдяки цьому частка інформаційних технологій у ВВП України має зрости із 4% до 10%, а доходи – до понад $16 млрд.

За словами президента України Володимира Зеленського, це дозволить Україні стати найбільшим ІТ-хабом Європи. Планується, що спеціальний податковий режим діятиме не тільки для українських компаній-резидентів, але і для іноземних.

Режим "Дія.City" був розроблений для outsource-компаній, R&D-компаній (Research & Development), продуктових компаній і стартапів.

Аби стати резидентом спецрежиму, фірма має займатися чимось з переліку:

  • розробка і тестуванням програмного забезпечення;
  • видання та розповсюдження ПЗ;
  • навчання комп'ютерної грамотності, програмування, тестування і технічної підтримки ПЗ;
  • цифровим маркетингом і рекламою з використанням ПЗ, розробленого резидентами.

Для компаній, в залежності від їхнього бізнес-спрямування, розроблені певні критерії входу.

Резиденти "Дія.City" отримують право самостій обирати, який корпоративний податок сплачувати – 9% на виведений капітал або 18% на прибуток. Запроваджують спеціальні ставки для робітників IT-компаній: податок на доходи фізичних осіб – 5%, військовий збір – 1,5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати. Якщо працівник отримує понад 240 тис. євро на рік, дохід понад цього ліміту оподатковується 18% ПДФО.

Оподаткування ФОП, що співпрацюватимуть із резидентами "Дія.City", залишаться на рівні чинних на сьогодні ставок. Суми понад ліміт для платників податку на виведений капітал оподатковуються в розмірі 9%.

Британська фінтех-компанія Revolut стала першим резидентом нового спецрежиму. Про це на Diia Summit заявив операційний менеджер компанії Дмитро Стрельчук. Нині Revolut присутня у 36 країнах світу та є найдорожчим стартапом Об'єднаного Королівства.

Засновник компанії SoftServe Тарас Кицмей також заявив, що компанія сподівається вже сьогодні подати заявку та однією з перших долучитися до режиму.

 

Теги за темою
Володимир Зеленський податки
Джерело матеріала
loader
loader