Кремінь закликав доопрацювати законопроєкт «Про медіа»: До документа є застереження
Кремінь закликав доопрацювати законопроєкт «Про медіа»: До документа є застереження

Кремінь закликав доопрацювати законопроєкт «Про медіа»: До документа є застереження

Кремінь закликав доопрацювати законопроєкт «Про медіа»: До документа є застереження - Фото 1
Кремінь закликав доопрацювати законопроєкт «Про медіа»: До документа є застереження - Фото 2
Тарас Кремінь: Будь-які спроби звузити сферу функціонування державної мови можуть завдати втрат для української державності.
Кремінь закликав доопрацювати законопроєкт «Про медіа»: До документа є застереження - Фото 3
Кремінь закликав доопрацювати законопроєкт «Про медіа»: До документа є застереження - Фото 4

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав доопрацювати ухвалений Радою у першому читанні законопроєкт «Про медіа» №2693-д , щоб не звужувати сферу використання української мови.

«Будь-який законопроєкт повинен, насамперед, враховувати особливості національного законодавства. Тому дискусії з європейськими партнерами не повинні стати дискримінаційними для національних інтересів», цитує Кременя пресслужба уповноваженого.

За словами Кременя, до документа є застереження з боку українського суспільства, частини народних депутатів України та представників медіасередовища, тому між першим і другим читанням, він повинен бути суттєво вдосконалений.

«Українська мова завжди була і буде залишатися носієм української ідентичності. Будь-які спроби звузити сферу її функціонування можуть завдати втрат для української державності. Тому я закликаю народних депутатів України бути максимально конструктивними під час ухвалення відповідних рішень при обговоренні цього документа до другого читання. Сподіваюся, що в остаточній версії всі чутливі складові проєкту закону будуть прибрані», – наголосив Кремінь.

30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому повторному читанні, за проголосували 233 нардепи. Ще 27 липня 2022 року нардепи внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа».

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС. Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ (на кшталт Netlix чи Facebook). Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним.

29 серпня низка народних депутатів звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з закликом зняти документ із найближчого пленарного засідання. На думку 34 нардепів, серед яких представники п'яти фракцій та позафракційні, в оновленому документі існують «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».

Громадянський рух «Відсіч» опублікував заяву з критикою окремих положень законопроєкту «Про медіа», які за його даними, містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії.

Нардеп «Європейської солідарності» Микола Княжицький після ухвалення законопроєкту у першому читанні заявив,  документ фактично скасовує заборону російської музики та «чорні списки» російських виконавців.

Однак нардеп «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила, що ухвалений законопроєкту «Про медіа» не зменшує квоти, а збільшує.

Фото: «Радіо Свобода»

Джерело матеріала
loader
loader