![У НАТО вважають, що Зеленський вдався до жорсткої дипломатії, аби змінити комюніке щодо України – Reuters](https://thumbor.my.ua/HtVaLyf9Q-E1J9tF8420ablfUME=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F0397b25db0ed337184910250c3cbde28.jpg)
У НАТО вважають, що Зеленський вдався до жорсткої дипломатії, аби змінити комюніке щодо України – Reuters
У НАТО вважають, що Зеленський вдався до жорсткої дипломатії, аби змінити комюніке щодо України – Reuters
Президент України Володимир Зеленський, ймовірно, вдався до жорсткої публічної дипломатії в останній момент, намагаючись закликати держави-члени НАТО переписати заключну декларацію саміту у Вільнюсі або ж комюніке до завершення події в середу, 12 липня, пише The Guardian із посиланням на думку джерел в Північноатлантичному Альянсі.
Так припущення виникли на тлі заяви глави України, опублікованої на шляху до Вільнюса. Зеленський написав, що українська сторона отримала сигнали про обговорення формулювань без України. "І я хочу підкреслити: це формулювання тільки щодо запрошення, а не щодо членства України", – додав він.
Президент назвав безпрецедентною та абсурдною ситуацію, коли нема жодних часових рамок для запрошення й членства нашої країни в НАТО. І до цього, за словами Зеленського, додається "якесь дивне формулювання про "умови" навіть для запрошення України".
"Це схоже на те, що немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу. А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із Росією. А для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор. Невизначеність – це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті", – наголошував він.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен розповів, що на саміті НАТО у Вільнюсі Україні мають надати потужний пакет політичної та практичної підтримки, включно із визначенням шляху до членства у Північноатлантичному Альянсі. Водночас, за даними німецького видання Spiegel, у чернетці підсумкової декларації, яка ще може змінитися під час переговорів глав держав і урядів, йдеться лише, що майбутнє України в НАТО. При цьому терміни вступу не наводяться.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)