У понеділок, 17 липня, проходить засідання суду щодо запобіжного заходу Роману Червінському, який наразі перебуває в СІЗО. Народний депутат з фракції "Європейська Солідарність" Михайло Бондар прийшов за засідання як поручитель відомого розвідника та виступив на його підтримку.
Нардеп заявив журналістам, що Червінський має велику кількість державних нагород за роки служби, що свідчить про його заслуги, вірність та патріотизм. Про це йдеться на сайті політсили.
Як повідомив Михайло Бондар питання щодо запобіжного заходу Червінському нині розглядає та сама колегія суддів, яка минулого разу не задовольнити клопотання адвокатів і не переглянула тримання під вартою.
"Дійсно дуже багато людей прийшли сьогодні, як і тоді, і готові взяти Романа на поруки. Але сподіватися, що рішення буде іншим, ніж минулого разу, напевно не доводиться. Однак ми тут, ми сподіваємося і боремося до останнього", – сказав Михайло Бондар.
"Сьогодні захист Романа приніс у суд всі нагороди, які він має. Цими нагородами він вже довів свій патріотизм і боротьбу за Україну за ці всі роки, які він служив і служить державі", – підкреслив депутат.
"Я буду в суді як поручитель аргументувати, що також маю нагороди, і мені напевно ще далеко до такої кількості і таких відзнак – і "Богдана Хмельницького" і 2-го і 3-го ступеня, і "За мужність". Тому такій людині місце зараз вчити молодих, проявляти свій досвід у захисті Батьківщини, а не гнити і сидіти в застінках", – наголосив депутат.
Нагадаємо, народні депутати з фракції "Європейська Солідарність" неодноразово клопотали про взяття на поруки розвідника Романа Червінського. Взяти Червінського на поруки також були готові генерал-майор запасу Сергій Кривонос та колишній виконувач обов’язків президента України, секретар РНБО (2014-2019) Олександр Турчинов.
Співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко назвала цю справу ганебною.
"Ця ганьба нагадує справу генерала Марченка, якого тримали в СІЗО за начебто неякісні бронежилети. Ці 16 тисяч заарештованих броніків згнили на складах. В результаті на початку вторгнення бронежилети були в дефіциті і їх тягали волонтери. Тоді Петро Порошенко вніс заставу за Дмитра, й саме генерал Марченко фактично врятував Миколаїв від захоплення окупантами", – нагадала Геращенко.
"Справа розвалилася, у генерала ніхто не попросив вибачення, а саму багатомільйонну заставу Порошенку віддали тільки нещодавно, хоч він відразу сказав, що перерахує ці кошти на допомогу ЗСУ", – написала депутатка.
"Справа Червінського схожа на історію генерала Павловського, якого тримали в СІЗО за начебто неякісні кораблі. Нещодавно такий самий корабель "Буча" було спущено на воду. Справа Червінського теж більше схожа на помсту за вагнерівців, про яких він перший розповів суспільству. Ця справа розвалиться, але страшно, що подібне знову і знову повторюється в Україні", – зауважила Геращенко.
А народна депутатка Вікторія Сюмар раніше заявила, що фабрикація справи проти полковника Червінського відкриває "скриньку Пандори".
"Вдумайтеся, в чому його звинувачують? Як офіцер ССО він був учасником групи, яка здійснювала спецоперацію з вербовки російського пілота, аби він транспортував в Україну російський літак. Операція провалилася, як часто буває на війні. Червінський каже, що, на його думку, був витік інформації з ГУР. Аеродром, який був визначений точкою для прийому літака, обстріляли ракетами. Були загиблі серед тих, хто не спустився в сховище. Зараз йому шиють злочинну діяльність, яка призвела до матеріальних збитків (внаслідок бомбардування росіян) і загибелі людей (знову через російські ракети)", – зауважила Сюмар.
"Скажіть, а якщо група військових виходить на штурм позицій, втрачає техніку, людей, то це теж буде підставою для притягнення командирів до відповідальності? ", – риторично запитала депутатка.