Паливний бізнес після паніки влітку 2022 року зазнав багатьох змін, а власники змогли непогано примножити свої статки. Адже акцизи було скасовано, а вартість палива навпаки – зросла в ціні.
Телеграм канал « Всі ходи записані » зазначає, що деякі настільки підбадьорилися, що вирішили відновити свої старі споруди. Наприклад, власник паливної імперії "Галнафтогаз" Віталій Антонов, пише портал Акценти.
«У зв'язку з новим трендом Офісу президента – вирішувати питання не через «офіс інвест-нянь», а через «зустрічі з бізнесом», власник паливної імперії «Галнафтогаз» (ОККО) Віталій Антонов побачив у ньому вікно можливостей для розблокування будівництва свого гірськолижного курорту у Карпатах на території Славської громади. Проект застряг практично на старті, 2020 року – через кримінальні справи, інспіровані силовиками. Через ці справи стирчить борода власника гірськолижного курорту «Буковель» Ігоря Коломойського. Питання з Нацполом, ГБР та ВП намагається вирішити менеджер Антонова Василь Даниляк», – йдеться у повідомленні.
Також автори каналу нагадали, що «Галнафтогаз» (ОККО) Віталія Антонова, який у 2022 році заробив на паливній паніці українців 3 млрд грн чистого прибутку, відкрив у Чорноморському банку торгівлі та розвитку кредитну лінію на €25 млн.
"Свої "кровні" Антонов не чіпає, а продовжує закуповувати паливо у європейських постачальників з хорошими знижками за кредитні гроші, готуючись до заробітку на нових панічних атаках громадян на тлі російської агресії", - пишуть автори каналу.
Водночас, за словами авторів каналу, липень 2023 року ознаменувався тим, що сягнув 10 млрд грн борг Ігоря Коломойського та партнерів перед Приватбанком за договорами лізингу на 245 АЗС, якими ті без соромів користуються, заробляючи мільярди і не збираючись платити за боргами.
«Після того, як банк розірвав частину договорів лізингу через суд, Феміда відвернулася від нього в цих питаннях. Компанії з орбіти Коломойського ініціювали 10+ позовів про судове забезпечення, які забороняють вилучати заправки до завершення судової справи, а час розгляду судових справ йде в нескінченність, тому що партнери-лізингодавці передають АЗС у суборенду і партнери-орендарі регулярно змінюються і кожен раз блокуючі позови», – йдеться у повідомленні.