Байден подав запит до Конгресу щодо допомоги Україні та Ізраїлю
Байден подав запит до Конгресу щодо допомоги Україні та Ізраїлю

Байден подав запит до Конгресу щодо допомоги Україні та Ізраїлю

Президент США Джо Байден подав до Конгресу новий запит на фінансування допомоги Україні.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Запит також стосується нової допомоги Ізраїлю, розбудови військово-промислового комплексу США, зміцнення безпеки Індо-Тихоокеанського регіону, гуманітарної допомоги, фінансування країн, що розвиваються, щоб надати альтернативу програмам Китаю, заходи із зміцнення безпеки на південному кордоні США.

Запит включає 61,4 млрд дол. допомоги Україні та 14,3 млрд — Ізраїлю.

Українська частина передбачає:

  • 30 млрд дол. для Пентагону на обладнання для України і поповнення власних запасів озброєння;
  • 14,4 млрд — для Пентагону на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки;
  • 16,3 млрд — для Держдепу та USAID на економічну, безпекову та оперативну допомогу;
  • 481 млн — на допомогу переміщеним українцям в рамках програми Uniting for Ukraine (U4U, «Об'єднання заради України»);
  • 149 млн дол. — для NNSA для реагування на ядерні/радіологічні інциденти.

Також у новому запиті на фінансування передбачено 9,15 млрд дол. на гуманітарну підтримку. Ці гроші будуть спрямовані через Держдеп для надання гуманітарної допомоги Україні, Ізраїлю, Сектору Гази та на інші потреби.

Законопроєкт передбачає п'ять основних сфер підтримки України. По-перше, додаткову зброю та устаткування для того, щоб допомогти Україні досягнути успіху на полі бою, а також поповнити запас Пентагону.

По-друге, продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки, включаючи інвестиції до оборонної промислової бази, відшкодування витрат на транспортування американських службовців та устаткування, та подальше нарощування присутності військ США в Європі.

По-третє, економічну підтримку та підтримку цивільної безпеки, включаючи пряму бюджетну підтримку України, допомогу з інвестиціями у критичну інфраструктуру, допомогу в розмінуванні тощо.

По-четверте, допомогу тим українцям, які були змушені лишити свої домівки.

І по-п'яте, розбудову співпраці з партнерами на випадок надзвичайних ситуацій, зокрема ядерної та радіоактивної криз.

«З історії ми знаємо: якщо ми відступимо, і дозволимо комусь на кшталт Володимира Путіна знищити незалежність України, він не зупиниться на досягнутому, і це заохотить агресорів по всьому світу. Ми маємо надіслати безпомилковий меседж: у XXI столітті диктаторам не може бути дозволено завойовувати або забирати частину території свого сусіда», — заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Він додав, що фінансування та повноваження, які Конгрес раніше схвалив переважною більшістю, майже закінчилися, і потрібні дії Конгресу, щоб гарантувати, що США зможуть продовжувати задовольняти потреби України.

Палата представників досі не призначила спікера, що може затримати розгляд додаткового запиту в Конгресі. В Білому домі наголошують - за діями Конгресу слідкують в усьому світі.

Теги за темою
США Збройні сили України Джо Байден Новини політики Ізраїль Економіка Армія Пентагон
Джерело матеріала
loader
loader