Гендерний паритет та право на батьківство: що обговорювали на другому дні жіночого конгресу
Гендерний паритет та право на батьківство: що обговорювали на другому дні жіночого конгресу

Гендерний паритет та право на батьківство: що обговорювали на другому дні жіночого конгресу

23 листопада пройшов другий день 7 Українського жіночого конгресу. Які дискусії лунали у залі – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

На конгресі присутні обговорювали участь жінок у процесах безпеки, міграції, а також репродуктивні права захисників і захисниць та реінтеграції ветеранів і ветеранок.

Повернення жінок за кордону

Український жіночий конгрес презентував соціологічне дослідження, яке засвідчило, що 68% українських жінок, які перебувають за кордоном, мають намір повернутися в Україну.

Зараз дивляться

– У дослідженні ми побачили важливі дані, які дозволяють нам стверджувати, що українські жінки готові повертатися та дієво долучатися до відбудови України, але в цьому процесі потребують підтримки – належного рівня безпеки, справедливих економічних можливостей та якісної освіти для дітей, – зазначила співзасновниця Українського жіночого конгресу Світлана Войцеховська.

Гендерний паритет

Представниці силових, правоохоронних та антикорупційних відомств зазначили, що почали проводити гендерні аудити своїх установ і фіксують зростання кількості жінок-працівниць, у тому числі на керівних посадах.

Співзасновниця Конгресу віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк нагадала, що саме в тому і полягає завдання УЖК: формувати візію гендерного паритету і втілювати її в життя.

– Я хочу виділити декілька суттєвих змін у темі гендерної рівності. Скасовано список з понад 450 заборонених для жінок професій. Ухвалено закон про рівні права і можливості для чоловіків і жінок при проходженні військової служби. Встановлено ґендерні квоти у виборчих списках партій на рівні 40%. Прийнято Стратегію подолання гендерного розриву у заробітних платах. Це ті досягнення, якими можна і треба пишатися! І ми не маємо наміру зупинятися!,– зазначила вона.

Право на батьківство

Ще одне досягнення – ухвалення закону про забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство та материнство. Тепер військові ЗСУ отримають можливість безкоштовно вилучати та зберігати свої репродуктивні клітини, щоб у разі поранення на фронті, яке впливає на статеві функції, чоловіки та жінки пізніше змогли мати дітей.

Співзасновниця УЖК Марія Іонова заявила, що Конгрес домагатиметься реалізації цього закону.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Наш шлях до реалізації – це не тільки ухвалення закону, а щоб ми з вами стали свідками, як військовослужбовці та військовослужбовиці скористалися цією послугою та мали дітей, а ми їх привітали з цією подією, – сказала вона.

Реабілітація ветеранів та стереотипи у культурі

Окремо було обговорено питання реабілітації ветеранів і ветеранок.

Роль жінок і гендерні стереотипи у культурі обговорили ведуча Радіо Рокс Соня Сотник та музикант і письменник Сергій Жадан. Чоловік розкритикував ставлення до культури з боку держави за “залишковим принципом”.

– Це яскраво характеризує радянську і пострадянську модель: от культурка, на ній ми нічого не вкрадемо, то хай там сидить жінка і займається хоровим співом. Це зневажливо і до жінок, і до культури. У цьому власне велика проблема культурних трансформацій в нашій країні, – сказав Жадан.

До речі, Факти ICTV писали, 7 Українського жіночого конгресу.

Фото:

Теги за темою
Київ
Джерело матеріала
loader
loader