
Делегація України провела переговори у Конгресі США
Обговорювались нагальні оборонні потреби України, зокрема в посиленні протиповітряної оборони, збільшенні постачання далекобійних ракет, снарядів і бронетехніки, а також передача літаків F-16.
У Вашингтоні українські посадовці зустрілися з американськими конгресменами і обговорили нагальні оборонні потреби України. Про це Офіс президента у середу, 6 грудня.
Зокрема, у межах візиту до США керівник ОП Андрій Єрмак, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та міністр оборони Рустем Умєров провели переговори з трьома головами комітетів Палати представників Конгресу США – комітету із закордонних справ Майклом Макколом, комітету з питань розвідки Майком Тернером і комітету зі збройних сил Майком Роджерсом.
Під час зустрічі представники української делегації наголосили на важливості якнайшвидшого розгляду в Конгресі США бюджетного запиту про фінансування додаткових видатків на допомогу Україні обсягом понад 61 млрд дол., який є життєво необхідним для продовження звільнення наших земель від російських загарбників.
“Сторони також обговорили нагальні оборонні потреби України, зокрема в посиленні протиповітряної оборони, збільшенні постачання далекобійних ракет, артилерійських снарядів, танків і бронетехніки, а також у передачі Україні літаків F-16”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що співрозмовники торкнулися питання євроатлантичної інтеграції України. Андрій Єрмак наголосив, що повноцінне членство в Альянсі є стратегічною метою нашої держави, і це приєднання також посилить НАТО.
“Окрім того, керівник Офісу Президента й голова Верховної Ради України зустрілися з представниками Українського кокусу в Палаті представників Конгресу США”, – інформує ОП.
Стефанчук та Єрмак розповіли, що попри війну Україна активно імплементує реформи, зокрема й ті, що передбачені програмою співпраці з МВФ. Уже розроблено Концепт посилення стійкості демократії в Україні. Також вони запевнили, що для команди Президента Володимира Зеленського одним із найбільших пріоритетів є боротьба з корупцією, про що свідчать численні провадження, відкриті останнім часом.
Єрмак окремо відзначив важливу роботу в напрямку конфіскації російських активів для відбудови України, зокрема підтримку законопроєкту, який уповноважує Міністерство юстиції США швидше конфіскувати цінні активи, що належать підсанкційним російським олігархам, і передавати їх нашій країні.
“Сторони також обговорили поглиблення співпраці з українськими кокусами, залучення до них нових членів, розширення співпраці з іншими кокусами Конгресу”, – зазначається в повідомленні.
Напредодні в Сенат США внесли бюджетний запит на $111 млрд. Законопроєкт передбачає надання 15,1 млрд доларів на підтримку України таких сферах, як “військова підготовка, обмін розвідданими” та “посилення присутності в зоні відповідальності Європейського командування”.

Сибіга: Україна може зміцнити НАТО завдяки 110 бригадам з бойовим досвідом

Виявили 40 порушень: танкер тіньового флоту РФ залишиться у водах Естонії

"Просто їх звільнити – це не правильно": Паліса висловився щодо демобілізації
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2Fe542e4ff0390ee6edbb78386c8fc12ab.jpg)
Майбутній канцлер Німеччини заявив, що Україна вступить до НАТО та ЄС лише після закінчення війни
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Ff712404425ca45e731fe0f5ba2a04f65.jpg)
Binance веде переговори про повернення на ринок США через зв’язки з родиною Трампа, - WSJ
World Press Photo відкликала запрошення фотографа російського ТАСС на церемонію нагородження
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Ff0163973ea3933ad0835f240370e09ac.jpg)