Учені виявили зв’язок між безсонням і легкою формою Covid-19
Учені виявили зв’язок між безсонням і легкою формою Covid-19

Учені виявили зв’язок між безсонням і легкою формою Covid-19

Команда в’єтнамських учених з Університету Фенікаа під час дослідження показала, що легкі інфекції Covid-19 підвищують вірогідність безсоння, особливо у людей із тривогою або депресією.

Симптоми після одужання

– Як дослідник сну, я отримав багато запитань і скарг від родичів, друзів і колег щодо порушень сну після одужання від Covid-19, – зізнався провідний автор дослідження Хоанг.

За словами вченого, він виявив, що більшість наукових статей присвячена госпіталізованим пацієнтам, умови лікування та карантину яких сильно відрізняються від тих, у кого були легші симптоми.

Зараз дивляться

Як проходило дослідження

Під час дослідження вчені використовували дані понад 1 тис. осіб віком від 18 років, у яких було діагностовано Covid-19. Усі вони не були госпіталізовані протягом останніх шести місяців і не повідомляли про безсоння і психічні захворювання в анамнезі.

Щоб вивчити рівень безсоння, пацієнтів просили порівняти, наскільки добре і довго вони спали в останні два тижні порівняно з тим, що було до зараження Covid-19.

Результати дослідження

У підсумку 76% пацієнтів повідомляють про безсоння: 22,8% з них повідомили про важке безсоння. Половина учасників заявила, що вони частіше прокидаються вночі, а третина заявила, що їм важче заснути, вони гірше сплять і сплять менше часу.

Учені зазначили, що тяжкість початкового зараження не корелювала з тяжкістю безсоння, яке вони відчували. Хоча безсимптомні пацієнти з Covid-19 набрали нижчі бали за індексом безсоння, різниця не була статистично значущою.

Як боротися з безсонням

– Якщо ви відчуваєте безсоння після Covid-19, не думайте, що це нормально, – сказав Хоанг.

За словами вченого, якщо безсоння вас не надто турбує, ви можете вжити кілька простих заходів, наприклад: прийняти теплий душ перед сном, вимкнути телефон щонайменше за годину до сну, займатися фізичними вправами щонайменше 30 хвилин на день і уникати вживання кофеїну після 16.00.

Якщо вас дійсно непокоїть безсоння, ви можете спробувати безрецептурні снодійні засоби. Якщо вони не допоможуть, сходіть до сомнотерапевта, рекомендує вчений.

Безсоння на тлі стресу

Пацієнти, які нещодавно одужали, також можуть відчувати більший стрес і бути чутливими до змін у своєму фізичному здоров’ї, через що вони гірше сплять, зазначають учені.

За словами дослідників, необхідний цілісний підхід для боротьби з усіма факторами, що сприяють безсонню, і потрібне подальше дослідження взаємозв’язку між Covid-19, проблемами психічного здоров’я і безсонням.

Теги за темою
Коронавірус
Джерело матеріала
loader
loader