В урядовому законопроєкті щодо мобілізації в Україні буде розширена категорія заброньованих працівників. Також передбачається перегляд підприємств та організацій, які зможуть бронювати своїх співробітників.
Про це OBOZ.UA розповів народний депутат від фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський. Він також додав, що після ухвалення нового закону про мобілізацію категорії осіб, які раніше мали право на відстрочку, отримають статус заброньованих.
За словами депутата, саме новий закон має визначати критерії та рамки можливості бронювання. "Тобто які саме підприємства, організації, які є критично важливими для функціонування держави та життя населення. Вони мають отримати право на бронювання", – пояснив Веніславський.
У якості приклада депутат привів місцеву владу та Нацполіцію. "Ми домовилися, що всі поліцейські стають заброньованими, а не отримують право на відстрочку... Так само в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування, бронюється відповідно або 100 (якщо це керівники центральних органів влади, категорія А), або 50% (категорії Б та В держслужбовців) військовозобов'язаних.
Веніславський окремо додав, що є "другий бік бронювання", коли бронь мають працівники установ, що "точно не є критично важливим для функціонування держави". Проте це питання, яке повинен вирішити уряд.
Як повідомляв OBOZ.UA, ще у лютому Комітет Верховної ради з питань національної безпеки провів перше засідання з розгляду законопроєкту про мобілізацію. Він одразу забракував деякі ініціативи, зокрема щодо електронних повісток та блокування банківських карток.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що українське законодавство про мобілізацію, яке було до повномасштабної війни з РФ, не відповідає сучасним реаліям. Щодо термінів ухвалення відповідного законопроєкту та його деталей, то за це відповідатимуть депутати ВРУ.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!