В Україні потрібно розробити закон, який встановить єдині правила діяльності для соціальних мереж та медіа і, можливо, обмежить російські телеграм-канали. Про це сказав керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко у ефірі проєкту «Про війну».
«Я вважаю, треба садити за стіл адміністраторів крупних українських телеграм-каналів, медіа, представників держави, інфлюенсерів і розробляти певний закон, який влаштує всіх гравців, стабілізує ситуацію і створить єдині правила гри для всього ринку. Можливо, цим законом ще більше обмежити російські Телеграм-канали», — сказав Коваленко.
Він додав, що найближчим часом ЦПД вийде з такою пропозицією, і сподівається, що всі її підтримають.
На його думку, є дивною ситуація, коли в інформаційному полі працюють телеграм-канали в інтересах України, і поруч з ними ті, які поширюють ворожу пропаганду.
«Бо складається така ситуація, що в українському інфопросторі українські телеграм-канали витіснили загалом російські канали і контексти на маргінес і допомагають нам підтримувати інфобезпеку. З іншого боку є телеграм-канали, в яких сервери — в Росії», — сказав Коваленко.
Він додав, що Роскомнагляд зумів легко заблокувати кілька опозиційних телеграм-каналів, натомість Україна добитися блокування мережею проросійських каналів поки не може. «Я з цього роблю висновок, що Павло Дуров все таки співпрацює з російською владою, дуже тісно», — сказав керівник ЦПД.
Голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає, що врегулювати діяльність телеграму внесенням додаткових норм до Закону «Про медіа» неможливо, це необхідно робити через інші законодавчі акти.
Нещодавно голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що якщо донедавна адміністрація Telegram ігнорувала звернення представників української влади, то зараз ситуація змінюється. За його словами, зараз Telegram розглядає запит України щодо кількох каналі, зокрема «Легітимний» і «Резидент».
Раніше депутат Держдуми Росії Артем Метелєв заявив, що Telegram співпрацює з російськими правоохоронними органами і «поводить себе в рамках законодавства» РФ.
Читайте також:
- Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм
- Анонімність та російські гроші. Хто фінансує українські телеграм-канали?
- Олександр Мельниченко, СБУ: «Ми бачимо чітку співпрацю адміністрації Телеграму з “Роскомнаглядом” та ФСБ»
- Влада не збирається забороняти в Україні Telegram, хоча все ще не знаходить способів його регулювання
- Кирило Буданов: «З точки зору національної безпеки телеграм точно є проблемою»
Фото: Андрій Коваленко / скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.