Рецепт цибуляників простий та бюджетний. Готують їх зі звичайної ріпчастої цибулі з додаванням яєць, солі, меленого перцю та пшеничного борошна.
Зазвичай цибуляники смажать у сковороді на олії, але можна їх також, попередньо обсмаживши, полити томатним або томатно-сметанним соусом і запекти в духовці або довести до готовності на плиті у каструлі.
Існує легенда про появу цієї страви, яка пов’язана з подіями часів облоги Львова татарами. Татари взяли місто в облогу і вислали парламентарів для переговорів про його здачу. Але місцеві мешканці відмовили загарбникам і продемонстрували величезні запаси їжі. Татари, переконавшись у надмірності продовольства, вирішили не ризикувати й зняти облогу.
Проте, справжня хитрість місцевих жителів полягала у тому, що вони вирішили перехитрити ворога, демонструючи неправдоподібний достаток. Вони зігнали всю худобу до воріт, на вози поклали порожні бочки та наклали на них залишки їжі. Насправді ж, жінки міста, що вже майже були на межі голоду, годували захисників стравами з цибулі. Такими от, як цибульники (цибуляники), які стали символом винахідливості та витримки мешканців Льова.
Як приготувати цибуляники
Замість соди можна використовувати розпушувач для тіста. На запропоновану кількість інгредієнтів достатньо буде 1 ч. л.
Інгредієнти:
- цибуля почищена – 500 г
- яйця – 2 шт.
- борошно – 120 г
- сіль – 1,5 ч. л.
- цукор – 1 ч. л.
- мелений чорний перець – 1/2 ч. л.
- сода – 0,5 ч. л. +1 ч. л. оцту або розпушувач – 1 ч. л.
- горілка – 1 ст. л. (не обов’язково)
- олія – для смаження
Цибуляники: простий рецепт покроково
- Цибулю нарізаємо маленькими кубиками та перекладаємо у миску.
- Додаємо до цибулі сіль, перець та цукор. Перемішуємо і залишаємо на 15-20 хвилин, щоб вона пустила сік.
- Потім додаємо яйця та гашену оцтом соду і горілку. Гарно перемішуємо.
- Поступово вводимо в отриману масу борошно. Тісто повинно бути, як на оладки.
- Смажимо цибуляники на олії з обох боків до золотавої скоринки. Готувати необхідно на повільному вогні, важливо щоб цибуля гарно просмажилася. Тільки так страва вийде смачною та апетитною.
Цибуляники готові. Подаємо зі сметаною або соусом тартар.
Якщо ви хочете розширити смак класичних цибуляників, є кілька ідей:
- Додавання тертого сиру створить чудовий сирний смак та текстуру. Можна використовувати будь-який улюблений сир: чедер, моцарела, фета і навіть звичайний кисломолочний сир.
- Додання свіжої зелені, такої як петрушка, кріп або зелена цибуля збагатить страву вітамінами та мінералами.
- Експериментуйте з різними спеціями, такими як куркума, кмин або перець чилі, щоб додати страві пікантності або гостроти смаку.
- Зробити страву ситнішою допоможе терта картопля, а більш апетитною – кукурудза та болгарський перець.
Загалом, цибуляники – це чудова база для експериментів зі смаками та інгредієнтами. Не бійтеся експериментувати та створювати нові версії цієї класичної страви. Смачного!
Фото: Midjourney, ліцензія Сreative Commons 4.0.