Близько 2000 працівників культури та медіа отримали бронювання від мобілізації, – Мінкульт
Близько 2000 працівників культури та медіа отримали бронювання від мобілізації, – Мінкульт

Близько 2000 працівників культури та медіа отримали бронювання від мобілізації, – Мінкульт

Тимчасово виконуючий обов'язки міністра Ростислав Карандєєв заявив, що обов'язок влади полягає у забезпеченні мінімальної спроможності функціонування кожного закладу культури, який не припинив свою діяльність навіть під час війни. Таким чином, бронювання отримали представники медіа та культурної сфери, причому не всі, а лише до 50 відсотків.

Бронювання працівників культури та медіа

Сьогодні тема бронювання дуже емоційна, особливо для родин, де є загиблі, хто воює на фронті. Для них навіть саме слово, що хтось уникає мобілізації, є складним для сприйняття. Лозунг "все для фронту – все для перемоги" дуже актуальний,
– зазначив Карандєєв.

За його словами, влада має забезпечити мінімальні умови для функціонування всіх закладів культури, які не зупинилися навіть у період війни. Таким чином, бронювання від мобілізації було надано працівникам медіа та культурної сфери, проте не для всіх, а лише для половини з них.

"1150 працівників культури та трохи більше 700 засобів масової інформації отримали бронювання від мобілізації за поданням МКІП, і я готовий захищати кожну людину, бо це зроблено аргументовано за діючими в Україні нормами", – підкреслив він

Карандєєв закликав до спільної роботи із різними робочими групами для покращення ситуації і підкреслив важливість спілкування з громадськістю.

Зараз ми долучаємо до роботи міністерства різні робочі групи і працюємо разом, бо комунікація з людьми дуже важлива,
– додав тимчасовий міністр.

Він також відзначив, що критика щодо бронювання працівників сфери культури та медіа є неповагою до тих, хто відданий своїй роботі.

Законопроєкт про мобілізацію прийнято в цілому: що відомо

  • Народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що законопроєкт про мобілізацію був прийнятий в цілому в редакції, яку запропонував комітет з національної безпеки, оборони та розвідки. Втім, були виключені пункти, що стосувалися демобілізації військовослужбовців.

  • Тепер Володимир Зеленський має 15 днів для того, аби ретельно вивчити текст закону. Після ознайомлення він може підписати закон і цим самим взяти його до виконання та офіційного оприлюднення. У Прикінцевих положеннях до закону про мобілізацію прописано, що віннабуває чинності через місяць з дня його публікації.

  • Лідерка партії "Слуга народу" Олена Шуляк підкреслила, що законодавчі зміни для підвищення потужностей Збройних сил вимагали наші військові з Міністерства оборони та Генерального штабу.

  • Варто зазначити, що напередодні голосування за законопроєкт про мобілізацію з трибуни Верховної Ради виступив командувач Збройних сил України Юрій Содоль. Генерал пояснив причину необхідності прийняття цього законопроєкту.

Теги за темою
Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader