Зустріч Блінкена і Зеленського в Києві: названо головні теми переговорів
Зустріч Блінкена і Зеленського в Києві: названо головні теми переговорів

Зустріч Блінкена і Зеленського в Києві: названо головні теми переговорів

Темою переговорів Блінкена і Зеленського будуть поставки озброєнь в Україну, угода про безпеку, а також підготовка до червневого саміту миру.

Вранці у вівторок, 14 травня, до Києва з неанонсованим візитом прибув державний секретар США Ентоні Блінкен. Це стало першим візитом чиновника США в Україну після того, як минулого місяця Конгрес ухвалив пакет військової допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів. У Блінкена запланована зустріч із президентом Володимиром Зеленським. Темою переговорів будуть поставки озброєнь в Україну, передусім систем ППО, україно-американська угода про безпеку, а також підготовка до червневого саміту миру.

"Системи ППО є найбільшим дефіцитом для нас. Нам треба два Patriot для Харківської області", - сказав Зеленський, передає РБК-Україна.

Своєю чергою, держсекретар Блінкен сказав, що частина американської допомоги з останнього ухваленого Конгресом пакета вже прибула в Україну, а частина - ще в дорозі, і вона "дасть змогу змінити ситуацію".

"Перед нами стоїть низка найважливіших питань на майбутні місяці, і ми хочемо бути впевненими, що разом із багатьма іншими партнерами, ми зробимо ці наступні місяці успішними, що ми впораємося з проблемами, які в нас є, і що ми долаємо їх усі і робимо це разом", - сказав Блінкен.

Також президент України висловив сподівання на те, що США допоможуть залучити до участі в саміті миру максимально велику кількість країн.

Глобальний саміт миру у Швейцарії - що про нього відомо

15-16 червня відбудеться першийСаміт миру для України. Місцем його проведення стане Бюргеншток, розташований неподалік від швейцарського міста Люцерн.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що до участі запрошені та очікуються глави держав і урядів з усіх континентів.

"Я впевнений, що кожна миролюбна країна зацікавлена взяти участь у саміті, адже це має важливе значення не лише для України. Йдеться про глобальну роль кожної країни, а також про справжню повагу до міжнародного права та мирного співіснування в усьому світі", - заявив глава держави.

На саміті мають обговорити формулу Зеленського - завершення війни України та РФ на умовах Києва. Росія має вивести свої війська і понести відповідальність за злочини.

Країна-агресор Росія також планує зірвати "саміт миру" влітку. Згідно з даними розвідки, у Росії є відповідний план, який уже було передано західним лідерам і спецслужбам.

Тим часом у Держдепі США прокоментували наступ РФ на Харківщині. Заступник спікера Держдепу США Ведант Пател заявив, що російськіокупаційні війська не зможуть досягти серйозних успіхів у цьому районі.

"Але ми не очікуємо якихось серйозних проривів, і згодом додатковий приплив американської допомоги та постійна підтримка з боку партнерів дасть змогу Україні продовжувати протистояти цій агресії", - сказав Пател.

Як повідомляв Главред, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що до 2024 року Берлін надасть Україні військову допомогу на суму понад 7 млрд євро. Також Шольц анонсував передачу Києву третьої системи Patriot. За його словами, Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.

Джерело матеріала
loader
loader