Доступно кожному: вчені назвали спосіб повернути біологічний вік назад
Доступно кожному: вчені назвали спосіб повернути біологічний вік назад

Доступно кожному: вчені назвали спосіб повернути біологічний вік назад

Провівши масштабне дослідження, вчені з'ясували спосіб омолодити організм і врятуватися від передчасної смерті. За їхніми словами, він був у нас під носом весь цей час і доступний кожному.

Нещодавнє дослідження вчених пов'язало здорові звички зі зниженням біологічного старіння і ризику серцево-судинних захворювань. Дослідники виявили значний взаємозв'язок між управлінням факторами ризику серцевих захворювань і підтриманням молодшого біологічного віку, що знижує ймовірність серцевих захворювань, інсульту і ризику ранньої смерті, пише Neuroscience News.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

У дослідженні підкреслюється роль метилювання ДНК — найважливішого механізму, що пов'язує здоров'я серцево-судинної системи з біологічним старінням. Метилювання ДНК — це біохімічний процес, що включає додавання метильної групи до молекули ДНК, що часто впливає на експресію генів без зміни послідовності самої ДНК. Аналізуючи його рівень, дослідники змогли оцінити біологічний вік і простежити, як на нього впливали позитивні звички, пов'язані зі здоров'ям серця.

Важливо Береже від безлічі хвороб. Учені назвали рису характеру, що захищає наш мозок

Виявилося, що здорова для серця поведінка значно знижує біологічне старіння і ризик серцево-судинних захворювань. Дослідження, опубліковане в Journal of the American Heart Association, виявило зниження серцево-судинного ризику на 20-40%, пов'язане з дотриманням цих звичок. За словами доктора Цзяньтао Ма, одного з авторів дослідження, більш здорова поведінка пов'язана з більш молодим біологічним віком і зниженням ризику серцево-судинних захворювань.

"Наші результати свідчать про те, що кожна людина повинна пам'ятати про вісім факторів здоров'я, пов'язаних із хворобами серця та інсультом: вживати здорову їжу, бути активнішою, відмовитися від тютюну, висипатися, контролювати вагу і підтримувати рівень холестерину, цукру в крові й артеріального тиску", — каже Ма.

Дослідники вивчили дані про стан здоров'я 5 682 дорослих людей, використовуючи інструмент American Heart Association's Life's Essential 8 для оцінки серцево-судинного здоров'я. Було оцінено рівні метилювання ДНК учасників, тоді як їхній біологічний вік було оцінено за допомогою встановлених алгоритмів.

На кожні 13 пунктів підвищення оцінки за шкалою Life's Essential 8 ризик розвитку серцево-судинних захворювань знижувався на 35%, серцево-судинної смерті — на 36%, а смерті від будь-яких причин — на 29%. В учасників із генетичною схильністю до прискореного біологічного старіння метилювання ДНК зумовило значне зниження цих ризиків.

Ці результати показують, як здоров'я серцево-судинної системи впливає на біологічне старіння, і свідчать про те, що здорова поведінка може істотно вплинути на найрізноманітніші аспекти нашого організму, зміцнюючи їх. Ренді Форакер, співавторка шкали Life's Essential 8, зазначила, що метилювання ДНК може опосередковувати взаємозв'язок між факторами ризику та серцево-судинними захворюваннями, додаючи цінне розуміння механізмів здорового старіння.

У дослідженні вчених використовували дані Фрамінгемського дослідження серця, за учасниками якого спостерігали протягом 11-14 років. Результати були скориговані з урахуванням таких змінних, як стать, вік і вживання алкоголю. Хвороби серця та інсульт залишаються провідними причинами смерті в усьому світі, перевершуючи всі форми раку і хронічні захворювання нижніх дихальних шляхів разом узяті. Це дослідження підтверджує найважливішу роль здорового способу життя в зниженні цих ризиків і продовженні довголіття.

Раніше Фокус писав про те, скільки може пропрацювати мозок після зупинки серця. Вчені проаналізували понад п'ятсот пацієнтів, серце яких зупинилося і дізналися, що наш мозок — це впертий і підготовлений боєць, який бореться за кожну хвилину існування до останнього.

Також Фокус писав про те, що вченим вдалося спостерігати за першими секундами запуску серця в ембріоні. Вивчаючи перші секунди життя серця у ще молодого ембріона, вчені дізналися багато цікавих фактів, наприклад, про те, що серце починає працювати ще не будучи сформованим.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

Теги за темою
Здоров'я дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader