Надмірні фізичні навантаження: як вони впливають на організм
Надмірні фізичні навантаження: як вони впливають на організм

Надмірні фізичні навантаження: як вони впливають на організм

Фізичні вправи – важлива частина здорового способу життя, яка приносить користь як розуму, так і тілу. Однак чи можна перестаратися? Eatthis звернувся до доктора Майка Бола, сертифікованого персонального тренера та директора з медичного контенту та освіти в Ro, щоб дізнатися про вплив надмірних фізичних навантажень на організм.

Регулярна фізична активність має безліч переваг

Дотримання послідовного режиму тренувань значно покращує ваше психічне та фізичне самопочуття. Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) стверджують, що регулярні вправи мають вирішальне значення для загального стану здоров'я. Вони допомагають контролювати вагу, знижують ризик захворювань, покращують роботу мозку, зміцнюють м'язи та кістки, а також покращують повсякденне життя.

Наслідки надмірних навантажень

Інтенсивні вправи вимагають значних енерговитрат і створюють навантаження на м'язи та кістки. Доктор Бол пояснює, що такі тренування, як важка атлетика, можуть призвести до травмування. Важливо давати тілу достатньо часу для відновлення, саме тому люди зазвичай уникають зосередження на одних і тих же групах м'язів два дні поспіль.

Якщо постійно піддавати організм навантаженням, не даючи йому можливості для відновлення, можуть виникнути різні негативні наслідки. 

Крім того, перетренованість може призвести до порушення сну, втоми, зниження мотивації, депресії, труднощів з концентрацією уваги і навіть проблем з травленням, таких як запор або діарея. У деяких випадках це також може призвести до небажаних коливань ваги. Дивно, але перетренованість може підвищити рівень кортизолу, гормону стресу.

Ознаки надмірного навантаження

Важливо знати про ознаки, які вказують на перевантаженість під час тренувань. Якщо ви постійно відчуваєте надмірну втому, тривалу слабкість і помічаєте, що час відновлення затягується, це тривожні дзвіночки. 

Відновлення балансу та повернення до режиму

Доктор Бол радить виправити ситуацію, якщо ви перетренувалися. Відпочинок, за його словами, є найважливішим фактором, який дозволяє організму відновитися після надмірного стресу. Він додає: "Залежно від ступеня і тривалості перетренованості, цей період відпочинку може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців для повного відновлення".

Щоб відновити баланс і повернутися на правильний шлях, рекомендується стратегічно планувати свої заняття спортом. Доктор Бол радить розбивати їх на частини та уникати тренувань однієї частини тіла більше двох-трьох разів на тиждень. Найпоширеніший спосіб – чергувати тренування верхньої та нижньої частини тіла або присвячувати окремі дні різним групам м'язів.

І нарешті, обов'язково заплануйте регулярні дні відпочинку, щоб ваше тіло могло відновитися. Хоча може здатися, що важко взяти перерву, коли ви звикли до інтенсивного графіка, це дуже важливо для вашого загального самопочуття.

РанішеOBOZ.UA розповів про ефективні вправи на ноги.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader