В Офісі президента заявили, що двосторонніх переговорів України з Росією не буде. Натомість головним завдання Глобального саміту миру стане позбавлення Росії інструментів агресії в усіх сферах.
Відповідну заяву зробив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква на полях саміту у суботу, 15 червня. Про це повідомляє кореспондент OBOZ.UA.
Представник ОПУ зазначив, що на цей саміт було запрошено лише ті країни, які готові до конструктивних обговорень і дій заради встановлення миру.
"Двосторонніх переговорів з Росією не буде. Ми зібрали тут ті країни, які готові предметно говорити і діяти для того, щоб встановився мир. Чому Росії немає на цьому саміті, не один раз вже пояснював президент, не буде на цьому зупинятися. Подальший процес буде обговорюватись на цьому саміті, тобто не випереджати події, але в принципі зрозуміло, що цей саміт стане початком", – сказав Жовква.
Він додав, що основну увагу партнерів приділено трьом ключовим питанням, які об'єднують більшість світового співтовариства.
"Ми не ставимо собі за мету на цьому саміті вирішити всі проблеми. Сконцентрувалися на цих трьох позиціях, тому що ці позиції на сьогоднішній день об'єднують більшість світового співтовариства і ми це бачимо по учасникам. В результаті саміту продовжуватимуться дії на реалізацію і тих пунктів, які сьогодні обговорюються, і інших пунктів", – пояснив заступник керівника Офісу президента.
Жовква нагадав, що Формула миру складається з десяти пунктів. Він додав, що у неділю під час фінальної сесії президент України Володимир Зеленський зробить відповідні оголошення за підсумками роботи.
"Тому робота почалася, робота триває. Завданням світового співтовариства буде позбавити Росію інструментів агресії в усіх сферах. Адже агресія Росії триває не лише на полі бою. Це і енергетична безпека, це і харчова безпека, це і екологічна безпека. Ось глобальне завдання цього саміту", – резюмував він.
Варто зазначити, що у суботу, 15 червня, у Швейцарії стартував Глобальний саміт миру, організований Україною. Його основою є Формула миру – на заході планують розглянути 3 з 10 питань: ядерна та продовольча безпека, а також звільнення українських військовополонених та викрадених Росією дітей.
Напередодні, 14 червня, стало відомо, що у саміті візьмуть участь 92 держави світу та 8 організацій, з яких 57 будуть представлені на найвищому рівні.
Уряд Швейцарії планує завершити саміт заключною декларацією, яка "в ідеалі" буде підтримана всіма учасниками. Держава-агресор Росія не буде присутня на саміті, однак Амгерд переконана, що цей захід стане "першим кроком" до встановлення міцного миру.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Саміт миру у Швейцаріїне є платформою для прямих переговорів між Україною та Росією. У цьому заході візьмуть участь близько 100 країн, і його метою є розробка спільних параметрів миру, які ґрунтуються на міжнародному праві та Статуті ООН.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!