Саме час готувати варення на зиму, адже зараз є багато свіжих фруктів та ягід. Така заготівля буде дуже доречною взимку: можна робити різноманітні пироги, просто їсти джем, в прикуску до чаю. Але дуже часто буває, що варення починає псуватись просто в банці, і зверху з'являється пліснява.
Тому редакція FoodOboz розповість, які помилки допускають під час приготування джему. Поради допоможуть приготувати вам вдалу заготівлю.
Основні причини, через які з'являється пліснява
- порушення рецептури
- брудні банки
- неправильне зберігання
- занадто багато повітря, яке утворюється між банкою та кришкою
Неправильна технологія консервування
Найважливіше у приготуванні варення на зиму – це якісно закрити банку. Варто пам'ятати, що ємність не може бути гарячою, тому що під кришкою утвориться конденсат. В результаті – утвориться пліснява, і продукт псується.
Також варто слідкувати, щоб банки, у які ви наливаєте варення, були повністю сухими. Зайва волога дуже шкодить продукту.
Подбайте про те, щоб у варенні було достатньо цукру – саме він відповідає за вдале консервування продукту. Якщо такого консерванту буде мало – є ризик утворення та розповсюдження бактерій, і через це з'явиться грибок.
Чи можна їсти варення, на якому з'явилась пліснява
Саму плісняв в жодному разі їсти не варто, але її можна прибрати. Для цього просто обережно вийміть верхній шар зі цвіллю ложкою. Якщо варення, яке залишилось, має гарний смак і аромат – поставте його в морозильну камеру для остаточно знищення бактерій, і через деякий час спокійно вживайте.
Також на OBOZ.UA ви можете ознайомитись із рецептами:
- Варення з інжиру
- Полуничне варення з чорним шоколадом
- Варення з кавуна