Вже котрий рік нашу країну знову і знову накривають температури, що б'ють попередні рекорди і несуть у собі серйозну небезпеку нашому здоров'ю. Лікарі розповіли, як не розпрощатися з ним у ці важкі літні дні.
Нині в Європі поступово починає наставати період сильної спеки, коли температура повітря сягає від 30 до 40 градусів за Цельсієм. Метеорологи закликають людей залишатися в приміщеннях із кондиціонованим повітрям, часто пити й уникати тривалих прогулянок на свіжому повітрі, щоб запобігти захворюванням, пов'язаним зі спекою. Однак у поточних реаліях України прохолодження приміщень стало розкішшю для багатьох, що ще гостріше порушує питання обізнаності про фактори, які можуть призвести до теплового стресу. Саме про них і про те як їх уникнути розповіли лікарі, пише Forbes.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Основні рекомендації експертів у галузі охорони здоров'я включають відмову від напоїв з кофеїном, алкоголем і цукром, оскільки вони можуть посилити зневоднення в періоди підвищеної температури, що може призвести до дуже серйозних наслідків. За словами Лі Фрейм, директора з інтегративної медицини Університету Джорджа Вашингтона, людям також слід звести до мінімуму споживання важкої їжі, оскільки травлення збільшує тепло, вироблене тілом. Навпаки, як би дивно і контрпродуктивно це не звучало, гостра їжа може допомогти, оскільки вона викликає потовиділення, яке охолоджує тіло.
Важливо До +32 градусів: в Україні синоптики прогнозують спеку та шквальні дощіДоктор Прабу Селвам з компанії Americares радить носити вільний одяг світлих тонів, який сприяє циркуляції повітря і випаровуванню поту, що допомагає охолодити тіло. Також людям постійно важливо пам'ятати про ліки, які можуть посилити зневоднення, наприклад, про сечогінні засоби і деякі препарати від тиску, які багатьом необхідні, але перетворюються на фактори ризику в період літньої спеки.
Через екстремальні температури і погіршення з кожним роком ситуації, навіть влада таких регіонів, як Німеччина і Франція, випустила попередження про погану якість повітря, рекомендуючи утриматися від таких дій, як заправлення автомобілів або використання газового обладнання для газонів, що можуть погіршити забруднення повітря, що, своєю чергою, згубно вплине на наше самопочуття, коли організм може намагатися охолодитися шляхом підвищеної циркуляції повітря в легенях.
Тривала дія високих температур на нас може призвести до теплового стресу, коли вегетативна система організму вже буде не в змозі регулювати температуру, що представляє підвищений ризик для людей похилого віку, людей з надмірною вагою і серцево-судинними захворюваннями. Його симптоми можуть стрімко перерости в тепловий удар, виснаження і тепловий висип, що є небезпечними для нашого життя.
Страшна статистика Національного управління океанічних і атмосферних досліджень показує, що надмірна спека є основною причиною смертей, пов'язаних із погодними умовами, в одних лише США, де в середньому 158 смертей на рік у період із 1992 до 2021 року припадало саме на неї, що перевершує кількість смертей від таких страшних явищ, як повені, торнадо й урагани. Поточна хвиля спеки, що наростає в усьому світі, є частиною ширшої тенденції підвищення глобальних температур, яка, як очікується, і далі впливатиме на різні регіони світу і торкнеться фактично всіх сфер нашого життя. Тому, якщо індивідуально ми не можемо вплинути на глобальний курс зміни клімату, то ми можемо убезпечити себе і своїх близьких від його небезпечних наслідків, озброївшись знаннями про його витоки.
Раніше Фокус писав про теплову карту, що показує країни, які стануть непридатними для життя. Якщо глобальна температура Землі підвищиться лише на 1,5°C, мільярди людей опиняться під загрозою смерті через температури, які наші тіла просто не зможуть винести.
Також Фокус писав про три тижні, що стали найспекотнішими в історії Землі. Дослідники вважають, що глобальна хвиля спеки, яка обрушилася на планету в липні 2023-го, стала найспекотнішим тритижневим періодом за всю історію спостережень.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.