За словами журналістів, такі країни, як Франція та Італія, досі вносили лише відносно невеликий відсоток свого ВВП на військову підтримку України.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг не зміг переконати країни Альянсу взяти на себе довгострокові зобов'язання щодо військової допомоги Україні на суму в 40 мільярдів євро щороку. Про це пише видання ASB Zeitung.
За словами журналістів, союзники змогли домовитися тільки про надання підтримки в розмірі щонайменше 40 мільярдів євро протягом наступного року.
Важливо Члени НАТО погодили фінансову допомогу Україні у розмірі 40 млрд євро, — ReutersПовідомляється, що зусилля Столтенерга були спрямовані на те, щоб показати президенту Росії Володимиру Путіну, що він не переможе у війні проти України. 40 млрд євро приблизно відповідали б річній підтримці, яку союзники надавали з початку російського вторгнення.
У матеріалі йдеться про те, що генсек НАТО хотів, щоб 32 країни досягли спільної позиції з цього питання до саміту у Вашингтоні, який відбудеться вже наступного тижня. Однак угода про вельми амбітну обіцянку вже вважалася малоймовірною від самого початку. Щонайменше тому що такі країни, як Франція та Італія, досі вносили лише відносно невеликий відсоток свого ВВП на військову підтримку України.
За словами журналістів, відсутність конкретних зобов'язань з боку НАТО щодо військової допомоги Україні викликала стурбованість у Чехії та інших державах, які сприймають посилення російської агресії як потенційну загрозу.
Також видання Telegraph повідомляло, що Українівідмовлять у членстві в НАТО через надмірну корупцію. Джерела журналістів у Держдепі стверджують, що ще не настав час для вступу в НАТО, і така позиція буде заявлена в підсумковому комюніке саміту. Глава ОП Андрій Єрмак напередодні заявляв, що корупція існує в усьому світі, а Росія інвестує мільйони для просування наративів про те, що Україна нібито є найбільш корумпованою країною.