Єнс Столтенберг очікує, що союзники на саміті висловлять "сильне повідомлення" про членство України.
Україна може отримати запрошення до членства в НАТО за умови погодження усіх краї-членів Альянсу, проте не під чассаміту у Вашингтоні.
Про це 10 липня сказав генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг під час брифінгу у Вашингтоні на саміті Альянсу з нагоди 75-ї річниці його заснування.
Єнс Столтенберг наголосив, що Україна стане членом Альянсу, проте наразі про дати говорити зарано.
Не запрошення до НАТО, а "суттєвий пакет з п'яти елементів"
"Я очікую, що союзники погодять суттєвий пакет, який складатиметься з п'яти елементів", - сказав Столтенберг.
Серед таких складових генсек назвав командну структуру НАТО з метою надання безпекової допомоги і забезпечення військової підготовки для України, а також довгострокове зобов'язання для продовження постійної підтримки нашої держави.
Також, за словами генсека НАТО йдеться про нові оголошення щодо надання негайної підтримки, зокрема, щодо засобів протиповітряної оборони, і нові двосторонні безпекові угоди, які з Україною укладатимуть окремі союзники НАТО.
Разом з тим, в НАТО мають намір збільшити зусилля із приведення ЗСУ до повної сумісності з арміями Альянсу - в тому числі завдяки роботі нового центру Україна-НАТО з аналізу, підготовки та навчання у Польщі.
"Разом усі ці п'ять елементів являють собою міцний міст для набуття членства України в Альянсі, і я впевнений, що союзники повторять зобов'язання, що Україна стане членом НАТО", - сказав Столтенберг.
Про що заявлять на саміті у Вашингтоні
Утім він утримався від коментарів щодо висновку про членства України в НАТО на саміті у Вашингтоні, поки "не буде погоджено заяву союзників".
"Перемовини тривають прямо зараз. Я впевнений, що ми погодимо заяву пізніше сьогодні", - сказав Столтенберг.
Генсек підкреслив, що для запрошення України до членства треба отримати в НАТО консенсус, але наразі зарано казати, коли саме Україна стане членом. Він додав, що в Альянсі працюють спільно з Україною для дедалі більшого її наближення до членства в НАТО.
ППО для України: "союзники працюють наполегливо"
Окремо він нагадав, що президент України Володимир Зеленський у квітні звернувся до НАТО щодо посилення спроможностей ППО України.
"Ми пообіцяли наполегливо працювати щодо цього. І союзники працюють наполегливо ... Тепер у нас відучора є оголошення від президента Байдена і кількох інших союзників, що вони зможуть доставити п'ять нових передових стратегічних систем протиповітряної оборони", - сказав Столтенберг.
Зокрема, ціп'ять систем ППО мають доставити США, Італія, Румунія, Нідерланди і Німеччина. Йдеться про системи Patriot та SAMP/T. Також Україна отримає більше тактичних систем ППО, у тому числі NASAMS.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Зеленський не прийшов на відкриття саміту НАТО! Але Україну не обділили!
- Візит прем'єра Індії до Путіна: у США відреагували на поїздку Моді до Москви
- До України вже прибув третій ЗРК Patriot з Німеччини
- Армія США замовила у виробника систем Patriot ракет на $4,5 млрд