Україна розраховує отримати 6 літаків F-16 цього літа, але є проблеми, — Bloomberg
Україна розраховує отримати 6 літаків F-16 цього літа, але є проблеми, — Bloomberg

Україна розраховує отримати 6 літаків F-16 цього літа, але є проблеми, — Bloomberg

На заваді отримання літаків стоять мовний бар’єр, відсутність облаштованих злітно-посадкових смуг і запчастин, вважають співрозмовники видання.

Цього літа Київ нарешті отримає винищувачі F-16, на яких він наполягав, щоб дати відсіч Росії, але в набагато меншій кількості, ніж він сподівався. Про це пише видання Bloomberg з посиланням на свої джерела.

За інформацією видання, на затримку постачання літаків впливає мовний бар’єр — дуже мало українських пілотів досконало знають англійську, відсутність спеціальних злітно-посадкових смуг, захисних ангарів та запчастин. Між тим, Київ розраховує отримати шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року.

За словами людей, обізнаних у цьому питанні, рішення про відправку військових літаків — дуже розкручений елемент цьоготижневого саміту НАТО у Вашингтоні.

"Україна, можливо, зможе розмістити ескадрилью F-16, будь-яку кількість від 15 до 24 реактивних літаків, значно менше 300, які просив Київ. Виклики були настільки серйозними, що викликали сумніви щодо доцільності надсилання літаків в Україну, які зараз є дуже дорогою демонстрацією підтримки президента Володимира Зеленського. За кілька місяців, відколи пілоти почали навчатися кермувати літаками, поле бою змінилося: обидві сторони покладаються на дешеві безпілотники , а Росія зміцнює свою протиповітряну оборону", — пише видання з посиланням на коментарі своїх джерел.

Високопоставлений чиновник НАТО назвав 3 головні проблеми, які турбують планувальників. По-перше, літаки повинні бути переналаштовані в залежності від їхнього завдання, наприклад, розвідки або ведення бою. По-друге, в Україні не так багато довгих якісних злітно-посадкових смуг, необхідних для F-16, або укриттів для їх захисту від російського нападу.

По-третє, логістика підтримки літаків є складною: від потреби в запасних частинах до вимог технічного обслуговування до пошуку інженерів. Інший чиновник НАТО зазначив, що Україна намагається досягти за лічені місяці того, на що зазвичай йде три-чотири роки.

"Люди не повинні чекати чудес" від F-16 проти Росії. А з точки зору вразливості, ці аеродроми будуть гарними, соковитими цілями, і росіяни вже уразили деякі з них", — сказав Джим Таунсенд, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки.

Джейк Салліван , головний радник Байдена з питань національної безпеки, заявив, що передача літаків триває і що вони запрацюють в Україні до кінця літа. Данія та Нідерланди поставлять літаки, а Бельгія та Норвегія також планують надати винищувачі. Салліван додав, що очікується, що F-16 захищатимуть сили на передовій у короткостроковій перспективі та допоможуть повернути територію "в майбутньому".

Нагадаємо, що на саміті НАТОу Вашингтоні Києву пообіцяли мільярдну допомогу,посилення ППО, а також вже фактичні поставки винищувачів F-16.

Джерело матеріала
loader
loader