Що таке комбуча: 8 корисних властивостей ферментованого чайного напою
Що таке комбуча: 8 корисних властивостей ферментованого чайного напою

Що таке комбуча: 8 корисних властивостей ферментованого чайного напою

У наші дні комбучу можна зустріти всюди, але мало хто знає, з чого її роблять і чи корисна вона для здоров'я. Виявляється, цей ферментований чайний напій не просто втамовує спрагу, а й допомагає поліпшити здоров'я.

Комбуча обіцяє безліч переваг для здоров'я, зокрема чудово підходить для здоров'я кишечника. Крім того, вона природним чином містить слідові кількості алкоголю і кофеїну, що робить цей напій чудовою заміною для тих, хто намагається скоротити їх споживання. Насправді комбуча не винахід сучасності, а стародавній напій з довгою історією. Про те, що потрібно знати про цей шипучий чайний напій, пише Real Simple.

Фото: Freepik

У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!

Комбуча — це ферментований чайний напій, який, ймовірно, вигадали в Китаї, а вживають його вже понад 2000 років. Його готують шляхом додавання дріжджів і культури бактерій до суміші чорного або зеленого чаю, цукру й іноді додаткових ароматизаторів або фруктового соку. Чай і цукор змішують, а потім перетворюють на комбучу за допомогою симбіотичної колонії бактерій і дріжджів. Ці живі бактерії закладають основу для процесу ферментації, який і надає комбучі її тонкої шипучості та терпко-гострого смаку.

Комбуча також багата на вітаміни B1, B2, B6, B12 і C, а також на біологічно активні сполуки, такі як поліфеноли. Вона також містить необхідні мінерали, такі як залізо, марганець, цинк, мідь і нікель. Це не чарівне зілля і не панацея, але чай комбуча дійсно пропонує деякі багатообіцяючі корисні властивості для здоров'я.

Сприяє здоров'ю кишечника

Фото: Freepik

Завдяки процесу ферментації комбуча багата на пробіотики, особливо в сирому і непастеризованому вигляді. Споживання пробіотичних продуктів і напоїв пов'язане з поліпшенням загального здоров'я кишківника, поліпшенням когнітивних функцій, зниженням рівня холестерину, зміцненням імунітету та багатьом іншим.

Зменшує запалення

Чай — один із найбагатших на поліфеноли напоїв, тому цілком логічно, що його ферментований побічний продукт, комбуча, також містить деякі з цих самих біологічно активних рослинних сполук. Поліфеноли — це категорія потужних сполук, що містяться в рослинах, з кількома відомими корисними властивостями, включно з протизапальними, антиоксидантними та антивіковими властивостями. Дослідження 2020 року засвідчило, що комбуча, приготована з червоного і зеленого чаю (окремо), була особливо багата на флавоноїди підгрупи поліфенолів на перший і чотирнадцятий дні ферментації.

Збільшує кількість енергії

Комбуча містить вітаміни групи В, які, як відомо, сприяють виробленню енергії, обміну речовин, роботі нервової системи, а також проліферації та росту клітин. Це може означати, що комбуча дає вам необхідний заряд бадьорості вранці — без занепаду сил, який може викликати кава.

Бореться з бактеріями

Фото: Freepik

Дослідження засвідчили, що комбуча, особливо отримана із зеленого чаю, має антимікробний потенціал, допомагаючи пригнічувати ріст шкідливих грибків і бактерій, включно з грибками роду Candida та епідермальним стафілококом — бактеріями, які можуть спричинити серйозну інфекцію у разі потрапляння в кровотік.

Знижує ризик депресії

Комбуча багата на вітаміни групи В, включно з В6, який відіграє ключову роль у виробленні нейротрансмітерів, допомагаючи організму боротися з депресією і стабілізуючи настрій. Вітамін В12, який також міститься в комбучі, підвищує енергію та покращує ясність розуму, що також сприяє поліпшенню психічного здоров'я.

Покращує здоров'я печінки

Комбуча також покращує метаболізм печінки, крім того, антиоксидантні властивості комбучі допомагають захистити печінку від окислювального стресу. Її детоксикаційна дія також сприяє виведенню шкідливих речовин з організму, що також сприяє загальному здоров'ю печінки.

Покращує стан шкіри

Фенольні та флавоноїдні сполуки в комбучі допомагають стабілізувати вільні радикали, що запобігає деградації колагену та гіалуронової кислоти. Своєю чергою, ці сполуки уповільнюють процес старіння шкіри, зберігаючи її молодість. Крім того, низький pH і бактеріальна целюлоза SCOPY борються з бактеріями на шкірі та стимулюють регенерацію клітин, щоб запобігти появі висипань, спричинених бактеріями.

Сприяє довголіттю

Фото: Freepik

Хоча необхідно провести більше досліджень, але деякі з них показали, що існують потенційні переваги комбучі для довголіття. Це пов'язано з багатим вмістом антиоксидантів, пробіотиків і оцтової кислоти у ферментованому напої. Оскільки всі вони підтримують здоров'я кишечника, зміцнюють імунну систему та зменшують запалення, то сприяють загальному здоров'ю, що може потенційно збільшити тривалість життя.

Чи містить комбуча кофеїн?

Оскільки комбуча найчастіше виробляється з сортів чорного або зеленого чаю з кофеїном, у ньому, природно, є деяка кількість кофеїну. Точна кількість кофеїну залежатиме від марки, яку ви купуєте. Але загалом у ньому менше кофеїну, ніж у каві та звичайному чаї — вона містить близько однієї третини кількості кофеїну, що міститься в чашці чорного або зеленого чаю.

Скільки алкоголю в комбучі?

Поряд із пробіотиками, шипучістю і фруктовим кислим смаком, ще одним природним результатом ферментації є виробництво алкоголю. Комбуча містить невелику кількість алкоголю від природи, і ви виявите, що бутильовані версії містять різні відсотки алкоголю.

Нагадаємо, 10 поєднань продуктів, якішкодять здоров'ю печінки.

Раніше Фокус писав про те, що пити щодня, щоб шкіра мала молодший вигляд.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader