Нове дослідження розкриває ключ до довголіття літніх чоловіків
Нове дослідження розкриває ключ до довголіття літніх чоловіків

Нове дослідження розкриває ключ до довголіття літніх чоловіків

Копінг відноситься до когнітивних і поведінкових стратегій, які використовуються для боротьби зі стресовими факторами, які люди сприймають як такі, що перевищують їхні можливості та ресурси для ефективної реакції. Хоча попередні дослідження пов’язували такі фактори стресу, як характер події та її тривалість, із підвищеним ризиком смертності, існує суттєва нестача широкомасштабних досліджень, які вивчали б довгостроковий вплив наших механізмів подолання на здоров’я.

У новому дослідженні, проведеному Школою медицини Чобанія та Аведісія в Бостонському університеті, дослідники визначили, що для літніх чоловіків загальні зусилля, докладені для подолання, були загалом важливішими для довголіття, ніж конкретні стратегії подолання, які використовувалися, або те, наскільки стресовою вони вважали проблему незабаром після того, як це сталося.

«Наскільки літні чоловіки реагували на стресові фактори, для їхнього виживання було важливіше, ніж те, що вони робили. Наш висновок залишився непідтвердженим навіть після того, як ми врахували індивідуальні відмінності в демографічних показниках, сімейному стані, основних станах здоров’я та факторах способу життя на початковому етапі дослідження», – сказала старший автор і співавтор Левіна Лі, доктор філософії, клінічний психолог Національного центру посттравматичного стресового розладу в Бостонської системи охорони здоров’я VA та доцент кафедри психіатрії в школі. «Вивчення подолання є важливим, тому що це аспект рівняння стресу та здоров’я, який знаходиться під нашим контролем, але його дуже часто ігнорують».

Методологія дослідження та довгострокові спостереження

Дослідники спостерігали за 743 чоловіками, які брали участь у дослідженні нормативного старіння у справах ветеранів. Між 1993 і 2002 роками кожен чоловік проходив оцінку стресу та подолання, що включало назву найбільш стресової події, яка трапилася з ними за останній місяць, оцінку того, наскільки стресовою була проблема для них, і вказівку, наскільки вони використовували конкретні стратегії для вирішення проблема. Потім дослідники проаналізували дані, дивлячись на те, наскільки стресова напруга їхніх проблем, конкретні типи стратегій подолання, які вони використовували, і загальні зусилля, докладені для подолання, пов’язані з ризиком смерті протягом 27 років.

За словами дослідників, попередні дослідження психологічного старіння показують, що люди отримують величезний досвід у справлянні зі стресовими факторами протягом життя. До того часу, коли вони досягають пізнього віку, люди, як правило, можуть використовувати менше стратегій подолання, ніж молоді люди, досягаючи однакового рівня успіху в управлінні складними ситуаціями.

«Наші висновки свідчать про те, що якщо літня людина відхиляється від цієї моделі, витрачаючи багато енергії на боротьбу зі стресовими факторами, це може бути ознакою того, що вона бореться і не має того, що їй потрібно, щоб впоратися з поточною проблемою», — сказав перший. автор Вікторія Маріно, доктор філософії, докторант школи.

«Ці висновки змушують нас звернути більше уваги на те, як процес старіння може створювати проблеми для людей, і на ознаки того, що літні люди можуть потребувати ресурсів, щоб допомогти зберегти своє здоров’я, почуття незалежності та благополуччя», — додав Лі.

Джерело матеріала
loader
loader