Зеленський підписав закон про поновлення військових у званні: що це дасть
Зеленський підписав закон про поновлення військових у званні: що це дасть

Зеленський підписав закон про поновлення військових у званні: що це дасть

Прийняті у Верховній Раді зміни до Дисциплінарного статуту Збройних сил України – законопроєкт №9316 – вже підписані президентом України. Цей закон регулює поновлення військових у званні під час дії воєнного стану.

Як зазначено на картці законопроєкту, 16 липня його було прийнято у парламенті і через три дні направлено до президента на підпис. З підписом Зеленського закон №9316 було повернуто 6 серпня.

Як зазначено у супровідніх документах, основною метою закону є поновлення у званні військовослужбовців, позбавлених у минулому військових звань у дисциплінарному порядку. Поновити звання пропонується за "зразкове виконання службових обов’язків та бойових завдань задля використання їх професійних, організаторських здібностей, військової та спеціальної підготовки, бойового досвіду та ін.".

Таким чином, як вважають автори законопроєкту, буде забезпечено "комплектування Збройних сил України професійно компетентними військовослужбовцями офіцерського складу із реальним бойовим досвідом".

Законом передбачається поновлення в колишньому військовому званні "за умови позитивної атестації, наказами начальників, у підпорядкуванні яких вони проходять діючу військову службу, або прирівняних до них осіб і вище". Причому "до поновлення офіцера в колишньому військовому званні та присвоєння йому чергового звання повторне позбавлення військового звання не допускається".

Цікаво: авторами законопроєкту є Олексій Гончаренко, Ірина Фріз, Володимир Ар'єв, Софія Федина та Вікторія Сюмар. Як відомо, ці депутати неодноразово намагались брати на поруки затриманих правоохоронцями військових, ветеранів АТО.

Як повідомляв OBOZ.UA, Зеленський також підписав законопроєкт, який скасовує кримінальну відповідальність за дрібні крадіжки, а замість неї впроваджує штрафи до 17 000 грн (з альтернативою громадських робіт). Дрібною в цьому випадку вважатиметься крадіжка майна вартістю до 3 028 грн.

Також нардепи підтримали законопроєкт, що дозволяє підозрюваним у корупційних злочинах відкупитися від покарання, сплативши штраф. Розміри відшкодування варіюються від 204 тис. до 204 млн. грн. залежно від тяжкості злочину.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader