![Катастрофа з F-16: в NYT пишуть, що це міг бути "дружній вогонь" з Patriot](https://thumbor.my.ua/EladJsgMCdd2flu2VebM2U92KdM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F5f572dd60861fb1e70853393213fb1bd.jpg)
Катастрофа з F-16: в NYT пишуть, що це міг бути "дружній вогонь" з Patriot
Видання звернуло увагу на відставку командувача Повітряних сил.
Президент України Володимир Зеленський звільнив з посади командувача Повітряних сил Миколу Олещука менш ніж за тиждень після катастрофи винищувача F-16. Як пише The New York Times з посиланням на західного чиновника, який був проінформований про попереднє розслідування катастрофи, є "ознаки", що літак було збито дружнім вогнем із ракетної батареї Patriot, але також могла б бути механічна несправність і помилка пілота.
Зеленський не назвав конкретної причини звільнення, яке було відбулося через день після того, як Повітряні сили оголосили про втрату F-16 публічно, але сказав, що необхідно "посилити військове лідерство".
Літак розбився в понеділок під час захисту від інтенсивної повітряної атаки російських військ. Можливість інцидентів дружнього вогню особливо загострюється під час масованих атак ракетами та безпілотниками, кажуть військові експерти.
"Важко відстежувати, хто є своїм, а хто – чужим, особливо коли ракети летять навколо. Дружній вогонь - це величезна проблема", - сказав виданню Марк Канчіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень, мозкового центру у Вашингтоні.
Під час катастрофи загинув пілот літака підполковник Олексій Месь. Він був одним із кількох українців, які пройшли прискорену програму підготовки перед тим, як піти в бій, що, за словами експертів, є елементом додаткового ризику.
США та Україна вже співпрацюють у розслідуванні цього питання, а міністр оборони США Ллойд Остін і міністр оборони України Рустем Умєров провели зустріч у Вашингтоні.
Військові експерти заявили, що, хоча втрата літака є невдачею, немає нічого незвичайного в тому, що винищувачі розбиваються навіть під час тренувальних місій мирного часу, і що вплив на загальні військові зусилля України, ймовірно, буде невеликим.
"Польоти на літаках – це дуже ризикована діяльність", - додав Бен Баррі, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень, науково-дослідного інституту в Лондоні.
- Системи ППО не могли збити літак F-16: військовий оглядач пояснив, чому це нереально
- Україна втратила F-16: у ISW спрогнозували наслідки катастрофи
- В Україні розбився F-16, загинув пілот: деталі та версії катастрофи
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)