Аерозольна фарба, є універсальним інструментом, що широко використовується для різноманітних завдань як всередині, так і зовні будинку. Нею можна модернізувати меблі, освіжити паркан тощо.
Однак при роботі з такою фарбою дуже легко забруднитися. Тому Better Homes & Gardens поділився ефективними способами видалення плям з різних типів поверхонь.
Як видалити фарбу з бетону
Бетон — це пористий матеріал, тому видалення фарби варто здійснювати якомога швидше. Один із найпопулярніших методів очищення — використання хімічного засобу для зняття фарби або розчинника, який є безпечним для бетону. Необхідно діяти згідно з інструкціями виробника, після чого скористатися жорсткою щіткою для видалення залишків забруднення.
Іншим варіантом є використання тринатрійфосфату (TSP), який змішують із водою та наносять на уражену ділянку. Потім потрібно енергійно потерти поверхню щіткою та змити водою. Якщо ж фарба вже сильно проникла у бетон, на допомогу прийде мийка високого тиску. Але тут важливо бути обережними, щоб не пошкодити сам бетон. Рухайте насадку повільно, поступово змиваючи фарбу.
Як зняти фарбу з металу
Метал є однією з тих поверхонь, з якої відносно легко видалити фарбу з балончика. Однак, якщо вона нанесена на пофарбований метал, важливо бути обережним, щоб не пошкодити нижній шар покриття. Найкраще скористатися спеціальним засобом для зняття фарби, призначеним для металевих поверхонь. Після його нанесення варто почекати, поки він подіє, а потім зняти фарбу за допомогою губки або жорсткої щітки.
Фен або тепловий пістолет також можуть стати у пригоді для видалення фарби. Поступово нагрівайте її поки вона не стане м'якою і її можна буде легко зняти тканиною. Для більш делікатного очищення спробуйте використати пасту з харчової соди та води. Нанесіть її на метал, зачекайте 15 хвилин і витріть залишки ганчіркою.
Як видалити фарбу з пластику
Видалення фарби з пластикових поверхонь потребує особливої обережності, оскільки агресивні хімічні засоби можуть пошкодити пластик. Найбільш безпечними варіантами є використання спирту або рідини для зняття лаку без ацетону. Нанесіть засіб на пофарбовану ділянку і дайте йому вбратися, після чого скористайтеся тканиною або щіткою для видалення забруднень.
Іншим варіантом є паста з харчової соди та води, яку наносять на пофарбовану поверхню, залишають на 15 хвилин, після чого змивають. Якщо пластик дозволяє, можна також спробувати акуратно зішкребти фарбу бритвою або скребком.
Як видалити фарбу з рук
Під час роботи з балончиками фарби часто буває так, що фарба потрапляє на шкіру. Якщо вона на водній основі, її можна швидко видалити за допомогою мила і теплої води. А от з фарбою на масляній основі доведеться попрацювати трохи більше. Дитяча або кулінарна олія можуть допомогти розм'якшити фарбу, після чого її можна змити за допомогою жорсткої щітки. Для остаточного очищення рук використовуйте мило з абразивними частинками.
Заходи безпеки під час змивання фарби
Очищуючи поверхні від фарби з використанням хімічних засобів або мийки високого тиску, важливо дотримуватися кількох заходів безпеки:
- Носіть захисне спорядження: рукавички, окуляри та маску;
- Обов’язково добре провітрюйте приміщення.
Раніше OBOZ.UA розповідав, яким кухонним продуктом можна прибрати плями на килимі.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.