Експерти та підприємці вже заздалегідь висловлювали стурбованість, вважаючи, що нові норми посилять тиск на добропорядний бізнес, а не сприятимуть детінізації економіки.
Зокрема, як зазначає NV Бізнес, законопроєкт пропонує підвищення військового збору з 1,5% до 5%, а для ФОП — 800 гривень на місяць для груп 1−2 і 1% з обороту для групи 3. Інші зміни передбачають нові авансові внески з податку на прибуток для АЗС та фінансових установ, що, за словами податкового експерта Мирослава Лаби, можуть суттєво погіршити умови для легального бізнесу.
Він підкреслює, що вже зараз тіньова економіка в Україні складає близько 40%, і ці зміни лише поглиблять проблему.
Критика пролунала і з боку Національного банку України, де заступниця голови Катерина Рожкова висловила занепокоєння щодо підвищення податку на прибуток банків до 50%. На її думку, це може призвести до серйозних фінансових наслідків для державних банків.
Бізнес-асоціації вказують на брак розрахунків та аналізу впливу нових податкових норм на економіку. Без чіткої інформації про очікувані результати, такі зміни можуть призвести до зворотного ефекту — скорочення бізнесу та зменшення надходжень до бюджету.
Депутат Ярослав Железняк стверджує, що цьогорічні зміни можуть забезпечити бюджетні надходження у розмірі 58 млрд грн, а наступного року — 137 млрд грн. Однак питання залишається відкритим: чи варто ризикувати благополуччям легального бізнесу заради короткострокових фінансових вигод?
Джерело: biz.nv.ua.
Останні новини України:
Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої.