В ОП заявили, що готові коригувати формулу миру, але за певних умов
В ОП заявили, що готові коригувати формулу миру, але за певних умов

В ОП заявили, що готові коригувати формулу миру, але за певних умов

В ОП заявили, що готові коригувати формулу миру, але за певних умов

Водночас Україна не прийме жодних змін, які загрожуватимуть існуванню держави.

Україна висловила готовність обговорювати можливі коригування пропозиції миру, але лише на умовах, які повністю відповідають міжнародному праву, включаючи дотримання територіальної цілісності, недоторканність кордонів та збереження суверенітету країни.

Про це написав керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у своїй колонці для фінського видання Hufvudstadsbladet.

Єрмак підкреслив, що Україна, як жертва агресії, не може прийняти жодних змін, які "загрожують її існуванню, праву на самовизначення або гідності українського народу". Він також зазначив, що завдяки прогресу, досягнутому після першого саміту миру в Швейцарії, Україна готова до подальших переговорів щодо рамок мирної угоди на наступній зустрічі.

"Ми прагнемо побудувати мир не лише для України, але й для всього світу, на благо всіх народів", – уточнив голова ОП.

За словами Єрмака, формула миру встановлює ключові принципи для відновлення миру в Україні, проте всі держави мають брати активну участь у розробці рамок угоди. Він також наголосив, що ці принципи можуть бути скориговані та доповнені на основі консенсусу.

Єрмак зауважив, що серія з десяти тематичних конференцій, присвячених кожному пункту формули миру, запропонованої президентом Володимиром Зеленським, завершиться до кінця жовтня. Після цього, за словами посадовця, завдяки дипломатичним зусиллям країн всього світу Україна буде готова представити міжнародній спільноті та Росії "конкретний план досягнення справедливого, міцного та сталого миру".

Раніше радниця очільника Офісу президента Дарія Зарівна заявляла, що у листопаді не очікується проведення другого Саміту миру. За її словами, дата конференції вирішуватиметься після проведення тематичних конференцій, остання з яких призначена на 30-31 жовтня. Водночас  український посол у Туреччині Василь Боднар зазначив, що Україна хоче організувати другий Саміт миру до кінця цього року.

Нагадаємо, ZN.UA проводило соціологічне дослідження та запитувало в українців, як вони оцінюють результати першого Саміту миру у Швейцарії, чи потрібно проводити другу конференцію та чи варто запрошувати на неї Росію. Про підсумки соцопитування – у статті Тетяни Силіної на ZN.UA "Другий Саміт миру. Чого від нього очікують українці та як оцінили перший”.

Джерело матеріала
loader
loader