Оскарження рішень МСЕК: як це зробити зараз
Оскарження рішень МСЕК: як це зробити зараз

Оскарження рішень МСЕК: як це зробити зараз

Оскарження рішень МСЕК: як це зробити зараз

Пояснення дали у МОЗ.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо протидії корупції під час встановлення інвалідності посадовцям. Серед іншого указ передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Від 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності.

У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, як зараз оскаржити рішення МСЕК.

Там нагадали, що система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональна ж вертикаль включає 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій. Управління діяльністю обласних бюро МСЕК здійснює керівник, який призначається та звільняється засновником - обласною радою. Тобто керівники місцевих комісій призначаються розпорядженням голови обласної ради на підставі рішення обласної ради.

Під час останнього засідання уряду були прийняті зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, які дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ, та має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Це дозволяє максимально швидко оптимізувати процес на центральному рівні.

За рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей.

Як зараз оскаржити рішення МСЕК

За інформацією МОЗ, алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився. Якщо ваша справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її буде перенаправлено до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро. З вами звʼяжуться щодо розгляду і подальших дій, черговість розгляду буде збережена

Загалом процедура оскарження наразі така:

  • якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є необґрунтованим, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку в комісії вищого рівня, якщо ж і надалі ви не будете згодні з результатом – потрібно звернутися до суду.

Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:

  • написання заяви до тієї ж комісії, де ви проходили експертизу, або обласної комісії. Після цього буде проведена експертиза (у разі потреби з проведенням додаткового обстеження) і винесене нове рішення;
  • зверніться до організації, що виконує функції центральної МСЕК.

Якщо ви не погоджуєтеся з новим рішенням, то можете подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії, функції якої виконує Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро.

Адреса інституту: м. Дніпро, провулок Феодосія Макаревського, 1-А

Контактні дані приймальні інституту:

  • +38 (098) 702 24 90;
  •  e-mail: undimspi@i.ua ukr.derzh.ndimspi@gmail.com.

Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) будуть ліквідовані, натомість буде запроваджена цифрова прозораєвропейська модель для відповідних визначень. Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Джерело матеріала
loader