Мудра не збирається в генпрокурори - хоче залишитися в ОП
Мудра не збирається в генпрокурори - хоче залишитися в ОП

Мудра не збирається в генпрокурори - хоче залишитися в ОП

Заступник глави Офісу Президента Ірина Мудра не розглядає можливість переходу на посаду генпрокурора, доки не завершила реалізовувати стратегію розвитку системи правосуддя.

Про це вона зазначила, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу стосовно того, чи готова вона обійняти посаду генпрокурора, яка незабаром стане вакантною.

«Я приєдналася до Офісу Президента менше ніж пів року тому. У мене є стратегія розвитку системи правосуддя, якою я займаюся. Тому на даний час я не розглядаю можливість переходу (на іншу посаду – ред.), не завершивши те, що я почала», – сказала вона.

Раніше в ЗМІ називали прізвище Мудрої як однієї з претендентів на посаду генпрокурора.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у вівторок, 29 жовтня, Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав відставку Андрія Костіна з посади генерального прокурора України. За словами народного депутата, члена фракції «Голос» Ярослава Железняка, сьогодні планується розгляд цього питання у залі Верховної Ради, без призначення нового генпрокурора.

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності. Зокрема, йшлося про встановлення багатьох фактів порушень та очевидно фальшивих інвалідностей посадовців.

Інтернет-видання Цензор.нет 15 жовтня поширило інформацію про те, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2-ї групи – згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи, і багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність. Зокрема, за даними журналістів, інвалідність отримали 49 прокурорів разом з очільником Хмельницької обласної прокуратури Олексієм Олійником.

Після цього генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування щодо отримання майже 50 прокурорами на Хмельниччині групи інвалідності упродовж останніх років. 17 жовтня керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнили з посади за власним бажанням.

Костін, зі свого боку, заявив, що вважає правильним звільнитися з посади генпрокурора. Також він повідомив, що за результатами комплексних заходів із протидії та запобігання зловживанням в органах прокуратури шестеро керівників обласних і спеціалізованих прокуратур написали заяви про звільнення.

28 жовтня Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт постанови про надання згоди на звільнення Костіна з посади генерального прокурора.

Теги за темою
Офіс Президента
Джерело матеріала
loader
loader