Погіршився слух: як себе перевірити та що з цим робити
Погіршився слух: як себе перевірити та що з цим робити

Погіршився слух: як себе перевірити та що з цим робити

Перевірка слуху за допомогою додатка ВООЗ

Для перевірки слуху можна скористатися додатком під назвою hearWHO. Воно доступне для користувачів Android та iOS. Після встановлення необхідно заповнити короткий профіль (вік, стать) і вибрати тихе місце. Потім відрегулюйте рівень звуку в навушниках так, щоб чітко чути названі цифри – цей рівень змінювати не можна.

Вам кілька разів назвуть по три цифри, і ви повинні будете вибрати їх на екрані. Залежно від того, наскільки добре ви їх почули, додаток видасть результати тесту. Єдиний недолік – додаток повністю англійською мовою, але для тесту вам потрібно лише розрізняти дев’ять цифр.

Зверніться до спеціаліста

Якщо тест покаже, що слух виявився нижче норми, варто записатися на прийом до отоларинголога. Також слід звернутися до лікаря, якщо ви помітили, що одне вухо чує гірше за інше, з’явився дзвін у вухах або виникли інші тривожні симптоми, наприклад, біль.

У лікаря є більш точні методи діагностики слуху, і він зможе швидше визначити причину проблеми. Це може бути, наприклад, сірчана пробка, яку потрібно видалити, або захворювання, що вимагає встановлення слухового апарата.

Для людей, які працюють у шумних умовах (наприклад, музикантів), рекомендується проходити щорічні перевірки навіть за відсутності явних симптомів.

Профілактика проблем зі слухом

Основне правило: захищайте вуха від гучних і тривалих звуків, намагайтеся перебувати в тихих місцях. Можна зрозуміти, що рівень шуму навколо вас надмірний за деякими ознаками: вам доводиться говорити голосніше, ви не чуєте відповідей співрозмовників або у вас з’являються болі в вухах.

Також можна встановити на смартфон додаток для вимірювання рівня шуму — він не повинен перевищувати 85 дБ. Для перевірки правильності його роботи можна виміряти гучність розмов: в середньому вона складає 60 – 70 дБ.

Якщо залишити шумне місце неможливо, використовуйте вушні затички. Це особливо корисно на концертах або в клубах: ви будете насолоджуватися музикою, одночасно захищаючи свої вуха. На таких заходах намагайтеся триматися якомога далі від колонок.

Не слухайте музику занадто голосно в навушниках. Наприклад, iPhone на максимальній гучності може видавати до 100 дБ, що вже через 15 хвилин може негативно вплинути на слух. Рекомендується слухати музику на рівні не вище 60% від максимуму; це обмеження можна встановити в налаштуваннях вашого телефону.

Джерело матеріала
loader