Як зігрітися, коли на вулиці або вдома дуже холодно
Як зігрітися, коли на вулиці або вдома дуже холодно

Як зігрітися, коли на вулиці або вдома дуже холодно

Як зігрітися на вулиці

Випийте гарячий напій. Чашка чаю або кави не тільки допоможе підтримувати рівень гідратації, але й зігріє вас зсередини. Додавання невеликої кількості цукру дасть додаткові калорії, які організм використає для підтримки температури тіла, пише 24 Канал з посиланням на British Heart Foundation.

Одягайтеся тепло. Коли дуже холодно не забувайте надягати шапку з щільного матеріалу, що відводить вологу, шарф та рукавички. Це необхідно, адже на морозі кров зосереджується в центрі тіла, залишаючи кінцівки більш уразливими до обмороження.

Вибирайте багатошаровий одяг. Кілька легких шарів тканини будуть більш ефективними для збереження тепла, ніж одна груба річ.

  1. Почніть з термобілизни, яка утримує тепло і виводить вологу.
  2. Наступний шар – одяг з флісу або вовни (светр чи толстовка).
  3. Завершіть образ верхнім одягом: восени це може бути вітрівка або мембранна куртка, а взимку – тепле пальто або пуховик.

Для особливо прохолодних днів під верхнім одягом можна надягати додаткову легку пухівку або жилетку, яку легко зняти, коли стане жарко.

Правильно підбирайте взуття. Взуття має бути теплим, але не занадто щільним, щоб ноги не пітніли. Якщо у взутті з вовняною підкладкою вам жарко, краще вибрати легший варіант.

Використовуйте грілки для рук. У продажу доступні недорогі самонагрівні грілки, а також дорожчі електричні варіанти та павербанки з функцією нагріву.

Якщо ви сидите, тримайте ноги над землею. Повітря ближче до землі холодніше. Якщо підошва взуття тонка, ноги можуть мерзнути через контакт з холодною поверхнею. Ставте ноги на стілець, якщо це можливо.

Рухайтесь більше. Це покращить ваш кровообігу та допоможе зігрітися.

Як зігрітися вдома

Змінюйте одяг на теплий і сухий. Підготуйте заздалегідь домашній одяг, повісивши його на батарею або сушарку, щоб він був теплим.

Їжте. Вашому організму потрібно паливо для підтримання внутрішньої температури, тому намагайтеся їсти гарячу їжу хоча б раз на день.

Нагрівайте ліжко. Використовуйте грілки, електричні ковдри або пляшку з гарячою водою.

Підтримуйте комфортну температуру в приміщенні. У кімнаті, де ви проводите більшість часу, температура має бути в діапазоні 18–21 °C. Щоб швидше зігрітися, можна ввімкнути додаткове опалення.

Слідкуйте за вологістю. Оптимальний рівень – від 30% до 50 – 60%. Якщо повітря занадто сухе, варто придбати зволожувач. А поки його немає, можна повісити мокрий рушник на батарею.

Уникайте протягів. Переконайтеся, що вікна щільно закриті, закривайте двері між кімнатами та засовуйте штори, але не забувайте провітрювати приміщення.

Робіть розминку. Навіть легкі фізичні вправи допоможуть вам зігрітися.

Як не можна зігріватись

Не вживайте алкоголь для зігрівання. Алкоголь знижує чутливість до холоду і може призвести до того, що ви не помітите, коли починаєте мерзнути. Крім того, алкоголь розширює судини, через що тіло втрачає тепло швидше.

Не приймайте гарячу ванну. Гаряча вода порушує природний баланс вологи на шкірі і може призвести до перегріву або навіть опіку, якщо ви не зможете правильно налаштувати температуру після перебування на морозі.

Теги за темою
Здорове життя
Джерело матеріала
loader
loader