Кабмін змінює правила, за якими «швидка» везтиме пацієнтів до лікарень
Кабмін змінює правила, за якими «швидка» везтиме пацієнтів до лікарень

Кабмін змінює правила, за якими «швидка» везтиме пацієнтів до лікарень

Кабмін змінює правила, за якими «швидка» везтиме пацієнтів до лікарень - Фото 1

МОЗ: Швидка має везти пацієнтів у визначені медзаклади, де є все необхідне для лікування конкретного діагнозу

Уряд вніс відповідні зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їхніх меж. Міністерсто запевняє, що це тільки покращить лікування українців. Про це повідомляє МОЗ.

«Багато років поспіль існувала практика, коли «швидка» доставляла пацієнта до найближчої лікарні. Проте далеко не завжди найближча лікарня має необхідні потужності, фахівців та обладнання. Через це хворий і лікарі втрачали дорогоцінний час. Адже такі тяжкі стани як інсульт, інфаркт чи політравма вимагають невідкладного медичного втручання», – заявив міністр Віктор Ляшко.

Швидка має везти пацієнтів у визначені медзаклади, де є все необхідне для лікування конкретного діагнозу. Тому МОЗ хоче контролювати, щоб швидка везла пацієнтів туди, куди треба.

Завдяки новим маршрутам транспортування пацієнтів екстреною допомогою, до логістики включено не лише комунальні лікарні, але й державні заклади охорони здоров’я, затверджені МОЗ. Це означає, що пацієнти з критичними станами, як-от інсульти, інфаркти чи важкі травми, доставлятимуться до профільних лікарень швидше.

У маршрутах швидких з’являться і такі медзаклади, як Інститут серця чи лікарня Феофанія, запевняє МОЗ. Оскільки з 2025 року до єдиного медичного простору доєднуються і медичні установи, які входять до сфери управління МОЗ, закладів вищої медичної освіти, Національної академії медичних наук, Державного управління справами. Тобто вони тепер будуть відкриті для всіх.

До слова, в Україні почастішали випадки інсультів, викликаних гіпертонією на фоні стресу. Фахівці вже називають це «воєнною» хворобою. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла доктор медичних наук, завідувачка кафедри неврології університету імені Богомольця Марія Прокопів.

Також незважаючи на те, що в Україні діють відключення електроенергії, важливі лікарні будуть працювати в нормальному режимі, адже вони забезпечені генераторами. Про це в телеефірі повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. «Усі 100% лікарень закладів охорони здоров’я, які вкрай важливі, щоб надання медичної допомоги в Україні не зупинилося ні на хвилину, забезпечені дизельними або бензиновими генераторами, як альтернативними джерелами електропостачання», – сказав він. // Главком

Tweet
Джерело матеріала
loader
loader