Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки

Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки

Це дослідження є частиною ширшої серії робіт, розпочатою статтею, опублікованою 20 років тому, яка обговорювала, як ожиріння поширюється через соціальні зв’язки, повідомляє 24 Канал з посиланням на журнал Nature.

Нове дослідження мікробіому

З того часу було проведено безліч досліджень, які припустили, що, крім харчових звичок, кишкові мікроби також можуть передаватися між близькими людьми.

У співпраці з колегами Ніколас Христакіс з Єльського університету вирушив до джунглів Гондурасу, щоб дослідити мікробіоми та соціальні зв’язки жителів 18 ізольованих сіл, де спілкування відбувається лише наживо, а вплив оброблених продуктів і антибіотиків мінімальний.

Люди діляться мікробіомом

Вченим навіть довелося побудувати лабораторію в лісі для збору та обробки зразків, які потім відправлялися до США. Отримані результати перевершили очікування вчених:

  • Подружжя та люди, які живуть разом, ділять до 13,9% штамів кишкових мікробів.
  • У тих, хто не живе під одним дахом, але часто проводить час разом, збігається 10% мікробіому.
  • Серед односельців, які не спілкуються, спільними є лише 4% мікробів.
  • Також були виявлені ланцюги передачі мікробів – друзі друзів ділять більше штамів, ніж можна було б очікувати випадковим чином.

Ці результати мають величезне значення – вони припускають, що фактори ризику захворювань, пов'язаних з мікробіомом, таких як гіпертонія та депресія, можуть передаватися від людини до людини. Відомо також, що для лікування важкої депресії може бути корисним поєднання традиційних методів з впливом на мікробіом.

Однак це не означає, що варто уникати соціальних контактів з побоювання "підхопити" мікробіоми інших – здорова кишкова мікрофлора приносить безліч користі.

Теги за темою
Профілактика захворювань
Джерело матеріала
loader
loader