Як не хворіти взимку: 6 найкращих продуктів для імунітету від дієтологів
Як не хворіти взимку: 6 найкращих продуктів для імунітету від дієтологів

Як не хворіти взимку: 6 найкращих продуктів для імунітету від дієтологів

У холодну пору року організм більш схильний до різних вірусів та інфекцій, тому важливо підтримувати його в цей період. Величезну роль у підтримці імунітету відіграє харчування. Ці продукти допоможуть вам залишатися здоровим і енергійним всю зиму.

З наближенням сезону застуди та грипу створення сильної імунної системи має важливе значення для підтримки здоров'я та запобігання хворобам. Дослідження показують, що збалансоване харчування, наповнене продуктами, багатими поживними речовинами, є одним із найкращих способів підтримати імунне здоров'я. Про це пише Eating Well.

Здорова, добре збалансована дієта, багата вітамінами, мінералами та антиоксидантами, може допомогти зберегти вашу імунну систему в тонусі. Замість того, щоб "підвищувати" імунітет, мета полягає в тому, щоб забезпечувати ваш організм необхідними поживними речовинами, що допоможе залишатися здоровим, запобігаючи хворобам. За даними Національного інституту охорони здоров'я, вітаміни, мінерали та антиоксиданти, що містяться в деяких харчових продуктах, допомагають зміцнити імунний захист і зменшити запалення, допомагаючи створити міцнішу основу для відмінного здоров'я.

"Збалансована дієта, багата поживними речовинами, що підтримують імунітет, оптимальні імунні реакції, допомагаючи організму ефективно реагувати на щоденні стресори й потенційні інфекції", — каже дієтологиня Тріста Бест.

Цитрусові

Фото: Freepik

Цитрусові, як-от апельсини, лимони та грейпфрути, є чудовими джерелами вітаміну С — антиоксиданту, що підтримує вироблення імунних клітин і захищає клітини від окислювального стресу.

"Вітамін С відіграє ключову роль в імунній функції, особливо у виробництві та підтримці імунних клітин, таких як лімфоцити і фагоцити", — пояснює Бест. Цитрусові також містять флавоноїди, що діють як антиоксиданти і допомагають боротися з пошкодженням вільними радикалами.

Йогурт

Йогурт багатий на пробіотики, які є корисними бактеріями, здатними підтримувати здоров'я кишечника. Оскільки від 70% до 80% імунних клітин перебувають у кишківнику, підтримання здорового мікробіома кишківника має вирішальне значення для імунітету.

"Пробіотики в йогурті допомагають урізноманітнити "хороші" бактерії в кишечнику, створюючи сильніший захист від патогенів", — пояснює Шліхтер. "Для максимальної підтримки імунітету обирайте йогурт із маркуванням "живі та активні культури" та обирайте прості несолодкі сорти, щоб уникнути додавання цукру".

Часник

Фото: Freepik

Часник століттями використовувався в народній медицині завдяки своїм протимікробним і протизапальним властивостям. Часник містить аліцин, сірковмісну сполуку, яка, як показують дослідження, допомагає підтримувати імунітет.

"Часник містить такі сполуки, як аліцин, які можуть допомогти зменшити тяжкість і тривалість захворювань", — каже Бест. "Він також містить сполуки сірки, які підтримують природні процеси детоксикації організму, побічно сприяючи імунітету".

Батат

Солодка картопля багата на бета-каротин, попередник вітаміну А, який необхідний для правильної імунної функції. "Вітамін А підтримує здоров'я тканин і шкіри, які є критично важливими бар'єрами проти інфекцій", — пояснює Шліхтер. "Одна середня солодка картопля містить більше рекомендованої добової норми вітаміну А, а також клітковини, калію і вітаміну С, що робить її багатим поживними речовинами вибором для підтримки імунітету".

Листова зелень

Фото: Freepik

Листова зелень, така як шпинат, капуста і мангольд, є поживними джерелами, що містять вітаміни А, С і Е, які забезпечують краще імунне здоров'я.

"Листова зелень містить фолієву кислоту, поживну речовину, яка підтримує виробництво клітин, зокрема імунних, і підтримує захисні сили нашого організму. Антиоксиданти в листовій зелені захищають клітини від окисного стресу, в той час як вітамін А сприяє здоров'ю шкіри, будучи основною лінією захисту від патогенів", — каже Бест.

Мигдаль

Мигдаль багатий на вітамін Е, ще один антиоксидант, який підтримує імунну функцію, захищаючи клітинні мембрани від окислювального стресу.

"Вітаміну Е приділяється не так багато уваги, як вітаміну С, але він необхідний для захисту імунних клітин від ушкоджень", — каже Шліхтер. Крім того, мигдаль містить корисні жири, які покращують засвоєння жиророзчинних вітамінів, зокрема вітамінів А і Е.

Нагадаємо, 6 напоїв із вітаміном Сдля підвищення імунітету в холодну пору року.

Раніше Фокусписав про те, які переваги сирого меду можутьпідвищити імунітет цієї зими.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader