В одному з попередніх досліджень вчені оцінили добові потреби людей у воді, враховуючи антропометричні, економічні та екологічні фактори. Результати аналізу показали, що рекомендація пити 8 склянок води на день може бути надмірною для більшості людей, повідомляє 24 Канал з посиланням на JAMA Network Open.
Нове дослідження пиття води
Проте до недавнього часу не проводилося систематичних оглядів, присвячених перевагам надмірного пиття. Фахівці в галузі урології та інших дисциплін з кількох американських університетів ініціювали дослідження, в рамках якого вони зібрали та узагальнили інформацію з електронних баз даних, таких як Web of Science, PubMed і Embase.
У дослідженні проаналізували 18 робіт на цю тему. У 10 з них були виявлені позитивні результати, у той час, як 8 досліджень показали негативні.
Чи потрібно пити 8 склянок води на день
У більшості розглянутих досліджень рясне споживання води асоціювалося зі зниженням ваги та зменшенням випадків сечокам’яної хвороби. Наприклад, вживання 8 склянок води на день суттєво знижувало ризик повторного виникнення каменів у нирках.
У деяких дослідженнях було встановлено, що споживання літра води на день сприяло зниженню ваги у дорослих. Проте в одному з досліджень, де брали участь підлітки, збільшення споживання до двох літрів не призвело до зниження ваги.
Вчені також знайшли обмежені дані, що свідчать про те, що збільшене споживання води може допомагати в запобіганні мігреням, інфекціям сечостатевих шляхів, а також у контролі цукрового діабету та гіпотонії.
Коментуючи отримані результати, автори дослідження зазначили, що універсального підходу до споживання води не існує. Наприклад, зневоднення є небезпечним для людей з сечокам’яною хворобою або інфекціями сечових шляхів. Водночас тим, хто страждає від частого сечовипускання, рекомендують зменшити споживання рідини.
В цілому, наукові дані підтверджують, що рясне пиття може мати позитивні ефекти. Враховуючи доступність і мінімальні негативні наслідки від питної води, вчені закликали до проведення додаткових ретельно спланованих досліджень для остаточної оцінки переваг збільшеного споживання води при різних захворюваннях.