Не помилитеся: чи можна класти однакову плитку для підлоги і для стін у ванній кімнаті
Не помилитеся: чи можна класти однакову плитку для підлоги і для стін у ванній кімнаті

Не помилитеся: чи можна класти однакову плитку для підлоги і для стін у ванній кімнаті

Плитка для ванної кімнати є ключовим елементом, який може ефективно покращити як стиль, так і практичність простору. Варто вирішити, чи використовувати цілісний дизайн, поєднуючи підлогову та настінну плитку, чи віддати перевагу контрастному підходу, пише 24 Канал з посиланням на homesandgardens.

Чи можна класти ту ж плитку для підлоги, що й для стін у ванній кімнаті

Немає правильної відповіді чи твердого "так" чи "ні". Якщо ви хочете наситити ванну кімнату кольором, ви можете використовувати ту саму плитку для підлоги та стін, якщо вони підходять для обох варіантів, оскільки не завжди так буває. Це особливо важливо, коли розглядати такі речі, як показники ковзання, коли справа доходить до підлоги у ванній кімнаті,
– каже Гразі Вілсон.

Попри те, що немає правил підбору або "змішування" плиток, один з експертів зізнається, що вона віддає перевагу поєднанню дизайнів.

Якщо вам до вподоби ідеї поєднання однакової плитки для підлоги та для стін ванної кімнати, вибір самої плитки дійсно є ключовим.

"Обкладання стін і підлоги вашої ванної кімнати плиткою – це сміливий, але позачасовий спосіб заявити про себе, перетворюючи кімнату на простір текстури та глибини. Ми рекомендуємо вибрати візерунчасту плитку землистого відтінку, щоб створити вражаючий, але цілісний вигляд", – каже Карлі Еллісон.


Важливо правильно обрати плитку для ванної кімнати / Фото West One Bathrooms

Ще один експерт Лі Торнлі погоджується, та пояснює, що коли ідеться про "просочення" плиткою підлоги та стін, багато чого залежить від вибору плитки. Наприклад, огортання простору керамогранітною плиткою з білого мармуру створює заспокійливу і згуртовану атмосферу, тоді як використання візерункового варіанту робить сміливий та привабливий акцент.


Головне у виборі плитки – щоб вона була практичною / Фото Fired Earth

Фахівці кажуть, що в цьому питанні теж є золота середина – якщо вам не подобається ідея однакової плитки на стінах і підлозі, але й не хочеться чогось зовсім іншого, чому б не піти на компроміс між ними?

"Я часто проєктую приміщення, де одна плитка використовується як для підлоги, так і для стін, але в різних варіантах обробки або форматах. Наприклад, поєднання шестикутної плитки на підлозі з великоформатною плиткою на стінах може створити візуальний інтерес і глибину", – каже дизайнер Кеті Гісбі.

Вона зазначає, щоб додати драматизму, можна подумати про використання тієї ж плитки в душовій зоні, що й на підлозі чи стінах, контрастуючи з іншою плиткою в решті ванної кімнати. Такий підхід посилює душ як центральну точку, зберігаючи при цьому цілісність із загальним дизайном.

Найголовніше – плитка, яку ви обираєте, має бути перш за все практичною, а також створювати атмосферу, яку ви хочете досягти.

Джерело матеріала
loader
loader