Про це повідомляє24 Каналз посиланням на результати дослідження науковців з Меморіального онкологічного центру Слоуна Кеттерінга (MSK), яке опубліковано у журналі MedicalXpress.
Довідково. Множинна мієлома – другий за поширеністю тип раку крові. Онкозахворювання зазвичай розвивається зі станів-попередників – моноклональної гаммопатії невизначеного значення (MGUS) і тліючої (безсимптомної) мієломи.
Нещодавні дослідження вказують на підвищений ризик розвитку множинної мієломи серед людей з низькою якістю харчування та обмеженим споживанням рослинної їжі. Дослідження підкреслюють, що люди, які страждають на ці стани і мають підвищений індекс маси тіла (ІМТ), вдвічі частіше хворіють на множинну мієлому порівняно з людьми з нормальним ІМТ. У світлі цих висновків дослідники активно вивчають стратегії запобігання прогресуванню цих захворювань у рак.
Деталі клічного дослідження
До клінічного випробування заулчили 20 людей із передраковими захворюваннями крові та підвищеним індексом маси тіла (ІМТ), у яких є ризик розвитку множинної мієломи. Упродовж 12 тижнів вони споживали рослинну їжу з високим вмістом клітковини, а також тренувалися впродовж 24 тижнів.
Учасники під час дослідження мали їсти скільки завгодно, але обирали цільні рослинні продукти, як-от фрукти, овочі, горіхи, насіння, зернові та бобові. І ось що виявилось – усі учасники, які дотримувались цих дієтичних прекомендацій, відчули покращення якості життя і здоров'я кишкового мікробіому. Крім того, у всіх зросла резистентність до інсуліну та зменшилася кількість запалень. Ба більше, через 12 тижнів усі вони втратили у середньому 8% маси тіла.
Вплив дієти на прогресування раку
Багатообіцяючим є той факт, що двоє учасників дослідження продемонстрували помітне сповільнення прогресування хвороби. Більше того, через рік після початку дослідження жоден з учасників не виявив ознак розвитку множинної мієломи.
Доктор медичних наук Урві Шах, фахівець з мієломи в MSK, підкреслив значний вплив харчування, зокрема дієти, багатої на рослинну клітковину.
"Це дослідження демонструє силу харчування і дає більш чітке розуміння того, як ці продукти можуть покращити мікробіом, прискорити метаболізм і зміцнити імунну систему", – заявив доктор Шах.
Багатообіцяючі результати цього випробування прокладуть шлях до більш масштабного багатоцентрового дослідження, в якому планується залучити 150 учасників.