Відбудова України - 2025
Відбудова України - 2025

Відбудова України - 2025

Як людський капітал України змінює тенденції на ринку праці. Скільки українців відкрили власну справу за грантовою програмою. Незабаром відкриється перший Український хаб за кордоном.

  

У Харкові відбувся Регіональний форум з підготовки українців для потреб бізнесу

На ринку праці в Харкові спостерігається кадровий голод – на кожного офіційно зареєстрованого безробітного припадає одна вакансія.

Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков на регіональному форумі “Підготовка фахівців у центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу”, передає кореспондент Укрінформу.

“Про стан ринку праці одним словом – кадровий голод. Не вистачає токарів, слюсарів, фрезерувальників, водіїв, навіть бухгалтерів вже не вистачає. У нас сьогодні не вистачає навіть юристів, бо у нас черга від державних організацій, установ, які кажуть: “Знайдіть нам нормальних фахівців”. Сьогодні в Харкові ситуація така, що у нас на одну вакансію – один безробітний. Причому, як правило, кваліфікація цього безробітного не відповідає вимогам роботодавця”, – розповів Котуков.

Олександр Котуков . Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ
Олександр Котуков . Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ  

Ще одна тенденція – стирання поділу на традиційно “жіночі” та “чоловічі” професії. “Тому наш пріоритет на наступний рік, безумовно, це навчання жінок так званих чоловічих професій. Ми почали цей процес – у нас є жінки-водійки, у центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості жінки навчаються на слюсарів, фрезерувальників, будуть ще трактористки і машиністки. І це перспектива вже найближчих років”, – зазначив Котуков.

Електромонтер, швачка, сантехнік – які професії найдефіцитніші в Україні

Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ
Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ  

“Найчастіше зараз роботодавці шукають працівників сфери послуг, а також водіїв і слюсарів, бо ці професії стали дефіцитними внаслідок мобілізації чоловіків. Найдефіцитніші спеціалісти на ринку праці – резюме яких дуже рідко з’являються в публічному доступі, бо вони завжди зайняті, але їх постійно шукають – це електромонтер, швачка, слюсар-сантехнік, електрогазозварювальник. Це нам вказівка на те, кого ми маємо навчати”, – сказала заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ
Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ   

“Завдяки навчанню в центрах профтехосвіти служби зайнятості, інших навчальних закладах, ваучерам на навчання, програмам міжнародних партнерів у минулому році ми сприяли перенавчанню загалом близько 100 тис. людей. З одного боку, це мало, бо згідно з дослідженням Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи у нас 12,5 млн економічно неактивних громадян. Але ми маємо запропонувати ще більше опцій для того, щоб люди перенавчалися”, – зауважила Бережна.


Польща готова прийняти Конференцію з відновлення України у 2026 році - Туск

Фото Укрінформ
Фото Укрінформ   

“Ми всі хочемо якнайшвидше відбудувати Україну і все, що росіяни знищили. Польща повинна бути і буде одним з головних партнерів у цьому процесі. Ми готові організувати саміт (конференцію – ред.) з відбудови України. Найближчий відбудеться в Римі. Ми готові організувати наступний. Я сподіваюсь, що ми спільно переконаємо наших партнерів, що Польща є відповідним місцем і відповідним партнером у цьому процесі”, – сказав Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.


Повернути українців додому після війни можна за допомогою економічних програм – експерт

Фото: Тетяна Негода
Фото: Тетяна Негода  

“Якщо без популізму і демагогії – то практично всі інструменти повернення мігрантів мають форму економічних програм (фінансово-банківські, іпотечні, страхові, інвестиційні, пенсійні програми тощо). Вони базуються на стимулюванні залучення заощаджень мігрантів у формі грошових переказів”, – розповів в інтерв’ю Укрінформу економіст та експерт з питань міграції Андрій Гайдуцький.

Мігранти, за словами економіста, мають певні цілі, що вкладаються в міграційний цикл. Він може тривати 3-15 років, після яких люди ухвалюють рішення повернутися на Батьківщину чи осісти поза нею.

Фото ілюстративне. Юлія Овсянникова, Укрінформ  

На його думку, якщо Україні не вирішити питання залучення людей із грошима (як іноземців, так і українців), то відтік (громадян – ред.) продовжиться, адже інші країни мають десятки програм із залученням українців та їхніх заощаджень. “Робоче рішення – це швидка робота над залученням іноземців і тривала та монотонна робота з повернення українців”, – зазначив Гайдуцький. Читати


Чернишов анонсував відкриття першого Українського хабу за кордоном протягом двох місяців

Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ
Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ   

“Робота зі створення першого хабу вже дуже активно ведеться. Я впевнений, що протягом декількох тижнів, скажемо, двох місяців перші хаби вже почнуть працювати”, – заявив віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності Олексій Чернишов українським журналістам після зустрічі з представниками громади, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема урядовець зазначив, що робота ведеться з розгортання мереж так званих українських хабів, Unity-центрів, в першу чергу в столицях країн, які прихистили найбільше українців – це Німеччина, Польща, Чехія.

Треба поважати вибір цих людей, але підтримувати зв’язок з ними та пропонувати можливості щодо повернення, сказав Чернишов і підкреслив, що він очолює “не міністерство з повернення, а однозначно Міністерство єдності”.


Як розвиватимуться інновації в Україні протягом наступних 5 років

   

В Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій WinWin до 2030 року. Документ визначає кроки, за якими планується максимально швидко розвивати сферу інновацій. А саме:

• AUV — безпілотні технології

• Напівпровідники — їх використовують у машинах, телефонах і комп'ютерах

• GreenTech — зелені екологічні технології

• AI — штучний інтелект

• MedTech — технології в медицині

• BioTech — біотехнологічні технології

• DefenseTech — оборонні технології

• Secure Cyber Space — кібербезпека

• XR — технології, що розширюють реальність (VR, AR и MR)

• AgriTech — аграрні технології

• Fluid Economy — економіка без кордонів

• Edtech — розвиток системи освіти

Реалізація стратегії дасть змогу Україні зробити економічний стрибок завдяки створенню інноваційних продуктів, товарів і послуг. При цьому Україна повинна стати регіональним лідером і драйвером інновацій у Європейському Союзі, використовуючи експортний потенціал своїх технологічних продуктів.


Треба забезпечити справедливість компенсацій за житло всім, хто потребує — координаторка житлово-комунальних програм ОПОРИ

Тетяна Бойко. Фото: Кирило Чуботін, Укрінформ

Тетяна Бойко. Фото: Кирило Чуботін, Укрінформ   

🔷 Нові стандарти НЗЕБ (будівель з близьким до нульового енергоспоживанням) допоможуть зменшити майбутні витрати на утримання житла.

🔷 Новий закон від 19 грудня дозволяє отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло на окупованих територіях та в зоні бойових дій.

🔷 Українцям вже видали майже 3 тисячі компенсаційних житлових сертифікатів.   

🔷 1% постраждалих отримав компенсацію. Пропонується компенсувати частину витрат всім, а решту – після отримання репарацій від РФ.                             

🔷 Постанова Кабміну передбачає експериментальну програму компенсації витрат на оренду, якщо вони перевищують 30% доходів.

Читати інтерв'ю


В Україні торік відновили 34 мости та шляхопроводи

Фото: Агентство відновлення
Фото: Агентство відновлення  

Агентство відновлення упродовж 2024 року відновило 34 штучні споруди по всій території України, які були аварійні та зруйновані внаслідок російської агресії.


“Власна справа”: понад 80 молодих підприємців вже отримали ₴12 мільйонів

Фото: Ірина Дружук, Укрінформ
Фото: Ірина Дружук, Укрінформ   

Від початку дії грантової програми “Власна справа” позитивне рішення про отримання 12 млн грн на започаткування власної справи мають вже 83 молоді підприємці, із них 3 млн грн отримають 23 переможці чергової хвилі.

Найбільше грантоотримувачів чергової хвилі серед молоді з Києва та Київської, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської областей. Серед них 70% жінок та 30% чоловіків.


Дві багатодітні родини з Херсонщини отримали завдяки Естонії нові оселі в Житомирі

Свого часу батьки двох багатодітних сімей з Херсонщини наважилися на евакуацію, рятуючи дітей від обстрілів та окупації. Все, що родини могли взяти з дому, це сумки з речами і спогади про часи, коли вони були там щасливими.

Фото: Ірина Чириця, Укрінформ
Фото: Ірина Чириця, Укрінформ  

За інформацією Естонського центру міжнародного розвитку (EstDev), житло збудоване за фінансування уряду Естонії і з урахуванням найкращих європейських практик. Кожен будинок має площу 212 кв., на якій розміщені 7 спалень і чотири ванні кімнати. У дворі також облаштували укриття. Роботи виконувала українська компанія спільно з естонським субпідрядником.

Фото: Ірина Чириця, Укрінформ
Фото: Ірина Чириця, Укрінформ  

“Відчиняю двері одного з будинків. Одразу помічаю панорамні вікна, в яких заходить сонце. Про себе зауважую, як багато там простору, оснащеного всім необхідним. Ті, хто облаштовували помешкання, продумали інтер’єр до найменших деталей. Там є і фотографії родин, і дитячі книги та іграшки” –, кореспондентка Укрінформу навідалася на гостини.

Переглянути репортаж


У Запоріжжі встановлюють укриття та “бомбомафи”

Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ
Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ  

У Запоріжжі в громадських місцях та місцях масового скупчення людей встановлюють захисні споруди, а також будуть встановлені так звані “бомбомафи” – це торгова точка і укриття одночасно.

Більше фото


У Харкові облаштують близько 757 км веломаршрутів

Відбудова України - 2025 - Фото 14

  

У Харкові на публічній дискусії “Відбудова Харкова. Влада + громада: транспорт” представили проєкт Концепції розвитку велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури у місті. Читати


Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова-2025, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.

Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 28 січня.

Джерело матеріала
loader