Реформа МСЕК: як проводять встановлення інвалідності зараз
Реформа МСЕК: як проводять встановлення інвалідності зараз

Реформа МСЕК: як проводять встановлення інвалідності зараз

Реформа МСЕК: як проводять встановлення інвалідності зараз

Нова система запрацювала з 1 січня.

У грудні президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12178, який з 1 січня 2025 рокуліквідував медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Відповідний документ 30 грудня повернувся до Верховної Ради із підписом глави держави.

Видання «BBC- Україна» розповіло, як проводиться оцінювання інвалідності зараз.

Рішення тепер будуть приймати експертні команди лікарів. Як пояснили в МОЗ, вони мають оцінити такі критерії: здатність до самообслуговування, пересування, орієнтації, контролю поведінки, спілкування, здатність навчатися і працювати.

Це ж саме раніше робили МСЕК. Але у сам процес заклали багато змін.

Тепер направляти людину на оцінювання буде лікуючий лікар або керівник ВЛК онлайн, формуючи електронне направлення. Раніше це робив сімейний лікар.

Медики мають право це робити, якщо у пацієнта є стійкі і незворотні захворювання, якщо є тимчасова непрацездатність, яка триває понад 120 робочих днів.

До електронного направлення лікар додає пакет документів. У вебінарах, які МОЗ проводить для навчання, вказують, що всі довідки мають бути в електронному форматі, й «папірець, на якому від руки щось написали, не підходить». Це має бути документ з назвою медзакладу, який його видав, і з печаткою лікаря.

Що також потрібно підготувати - результати обстежень, на основі яких лікар прийняв рішення, що людина може отримати групу, виписки після лікування, медичний висновок, діагноз за міжнародною класифікацією хвороб, документи, які підтверджують причини інвалідності.

Направлення і пакет документів завантажують в електронну систему.

Нагадаємо, як на отримання відстрочки вплине ліквідація МСЕК.

Джерело матеріала
loader