Ви дізнаєтесь:
Кухонна сіль — це інгредієнт, який можна знайти у багатьох шампунях. Вона виконує неочікувану, але важливу роль, впливаючи на текстуру та функціональність засобу. Про особливості її використання розповідають відома стилістка Еббі Юнг у відео на YouTube розповіла навіщо в шампунь додають сіль.
Главред з'ясував, чому в шампуні є сіль.
Чому додають кухонну сіль у шампунь - чи може сіль у шампуні спричинити випадіння волосся
Популярна американська стилістка, пояснює, що основна мета кухонної солі — це загустити шампунь.
"Кухонна сіль додається з дуже конкретною метою — загустити шампунь, щоб ви могли ним користуватися і він не був надто рідким. І хоча висипати купу кухонної солі на волосся — не найкращий варіант, важливо розуміти, що цього інгредієнта в шампуні недостатньо, щоб завдати шкоди волоссю", — пояснює Еббі Юнг.
Дивіться відео про те, яким чином сіль загущує шампунь:
Додана до шампуню сіль зазвичай становить менше ніж 1% його складу. Для порівняння, у морській воді її концентрація втричі більша. Це забезпечує безпеку використання та збереження природної структури волосся.
Що відомо про Еббі Юнг
Еббі Юнг — відома американська стилістка по волоссю, яка здобула популярність завдяки своєму професійному підходу до догляду за волоссям і активній присутності в соціальних мережах. Вона ділиться корисними порадами та експертною інформацією про здоров’я волосся, використання косметичних засобів і сучасні техніки стилізації, що робить її авторитетом серед шанувальників б'юті-індустрії. На її особистий блог на YouTube підписано понад 640 тисяч користувачів.
Як сіль впливає на волосся
Доктор хімічних наук Мішель Вонг зазначає, що сіль у шампуні не впливає на шкіру та волосся негативно через короткий час контакту.
"Ви змиваєте шампунь через пару хвилин, тож це не означає, що ви занурюєтесь у нього на цілу вічність. Причина, чому сіль може сушити шкіру голови, полягає в осмосі — вода витягується назовні. Але це відбувається тільки протягом тривалого часу й за умов високої концентрації солі", - вказує вона у своєму відео на TikTok.
Дивіться відео про те, скільки солі треба додати в шампунь:
@labmuffinbeautyscience#stitch with @haircare.secrets Salt in shampoo is fine, it isn't doing anything except making your shampoo easier to use #shampoo#hairscience#hairtok#hairtips#hairmyths♬ original sound - Lab Muffin Beauty Science
Навіть якщо сіль може викликати сухість або шорсткість, цей ефект мінімізується завдяки змиванню шампуню. Вонг додає, що "хлорид натрію не так легко потрапляє у волосся, тому він просто змивається, коли ви змиваєте шампунь".
Що таке сольовий шампунь - як працює сіль для волосся
Доктор Мона Мофід пояснює, що шампуні з додаванням гранул солі — так звані "сольові шампуні" — можуть допомогти видалити залишки продуктів, олії та жирів з шкіри голови.
"Ці шампуні містять мінеральні солі, які допомагають очищати волосся та шкіру голови, але їх не слід плутати з солоною водою, яка може зневоднювати", — зазначає експертка в коментарі "Byrdie".
Сульфати, які є похідними солей, також широко використовуються у виробництві шампунів.
"Сульфати, наприклад лаурилсульфат натрію, діють як поверхнево-активні речовини, видаляючи жир і бруд", — пояснює доктор Мофід.
Коли варто використовувати сольовий шампунь
Хоча сольові шампуні не підходять для щоденного використання, вони можуть бути ефективним засобом для глибокого очищення волосся. Доктор Мофід рекомендує використовувати їх один раз на тиждень або за необхідністю.
"Невелика кількість масла зазвичай корисна для волосся, тому важливо знайти баланс, а також обговорити з фахівцем ваші індивідуальні потреби", - резюмувала вона.
Вам також може бути цікаво:
Що відомо про Byrdie
Byrdie — популярний американський онлайн-ресурс, присвячений красі, здоров’ю та догляду за собою. Заснований у 2013 році, сайт став авторитетним джерелом порад від експертів, оглядів косметичних продуктів і трендів у б’юті-індустрії. Byrdie пропонує практичні рекомендації з догляду за шкірою, волоссям, макіяжем та стилем, а також публікує інтерв’ю з відомими фахівцями. Завдяки якісному контенту та достовірній інформації, Byrdie привертає увагу мільйонів читачів по всьому світу.