Ви дізнаєтеся:
Сидерати - це рослини, які відновлюють землю і надають їй особливих властивостей. Вони захищають поле від бур'янів, сильного вітру та збагачують землю корисними елементами. Після того, як сидерати виконали свою роль, їх зрізають і використовують як добриво. Главредрозповість про види сидератів, а також про їхню користь і шкоду.
Автор YouTube-каналу "Иванова Наука" також розповів, який сидерат можна вважати найкращим.
До рослин сидератів належать швидкорослі, однорічні культури. Вивчаючи, як правильно посіяти сидерати, потрібно враховувати тип і стан ґрунту, кліматичні особливості регіону та призначення сидерата. Якщо постійно сіяти один вид рослин, це не буде сидератом. Так можна тільки захистити поле від ерозії. Приміром, сіючи тільки гірчицю, аграрій отримає не тільки користь, а й шкоду від розвитку хвороб, однакових з іншими сільськогосподарськими культурами.
Овочі, ягоди забирають багато поживних речовин із ґрунту. Так, після сезону врожаю земля залишається збіднілою, з хворобами та шкідниками. Органічні та мінеральні добрива можуть чинити негативний вплив на мікрофлору землі, а сидерати відновлюють родючість і оздоровлюють її.
На легких ґрунтах засівають сераделлу, кормовий горох, жовтий люпин і білу гірчицю. На середньо ущільнених - соняшник, горох, польові боби та синій люпин. На полях із в'язкою землею доцільно посадити соняшник, боби та вику. Біла гірчиця і фацелія - універсальні сидерати, які можна сіяти на будь-яких типах ґрунтів.
Дивіться відеоролик про те, який сидерат можна вважати найкращим.
Користь і шкода сидератів
Сидерати - це безпечні зелені добрива. Їх можна скосити і залишити на поверхні, щоб захистити поле від промерзання або закопати і збагатити його корисними речовинами. Коріння рослин, коли перегниває, покращує структуру ґрунту.
Основна користь сидератів:
Крім позитивних моментів, застосування сидератів має низку недоліків:
Сидерати слід садити тоді, коли ґрунт втратив корисні речовини, але аграрій не хоче їх оновлювати за допомогою хімічних добрив.
Види сидератів:
Сидерати відрізняються своїми унікальними властивостями: одні розпушують ґрунт, інші - насичують його азотом і захищають від ерозії.
Рослини сидерати: список
Єдиного універсального сидерата не існує. Треба підбирати зелені добрива залежно від сезону і типу ґрунту:
Коли і як сіяти сидерати
Розглядаючи як правильно сіяти сидерати, слід звернути увагу на те, що рослини можна сіяти в будь-яку пору року, крім зими. Проте найкращий ефект буде перед посадкою сільськогосподарських культур і після збирання врожаю. Кожна культура має свій сезон.
Рослини сидерати - це найкраще природне добриво для ґрунту. Найбільш оптимальний період для посіву - з кінця серпня до середини вересня.
Вас також може зацікавити: