Сполучені Штати запитують у європейських столиць, що ті можуть зробити з точки зору гарантій безпеки для України, пише Reuters із посиланням на джерела.
Співрозмовники-представники європейських країн повідомили, що США надіслали документ із запитанням щодо можливого внеску кожної з країн. При цьому два джерела додали, що він був надісланий на початку цього тижня.
Президент Фінляндії Александр Стубб підтвердив агентству цю інформацію.
«Американці надали європейцям анкету з опитуванням щодо їх можливого внеску. Це змусить європейців замислитися, а потім вирішити, чи кожна з країн відповідатиме на питання, чи це буде узгоджена спільна відповідь», — сказав Стубб.
Раніше Financial Times повідомила, що Вашингтон попросив своїх європейських союзників надати інформацію про зброю, миротворчі війська та заходи безпеки, які вони могли б забезпечити Україні.
«Ідея, очевидно, полягає в тому, щоб побачити, як європейські союзники бачать можливі рамки для переговорів, щоб покласти край конфлікту, і оцінити можливе залучення Європи та Сполучених Штатів», — припустив європейський дипломат, обізнаний з документом.
«Опитувальник» містить шість запитань, одне з яких стосується конкретно країн-членів Європейського Союзу, повідомив співрозмовник видання.
Президент України Володимир Зеленський у суботу закликав до створення європейської армії, стверджуючи, що континент більше не може бути впевненим у захисті з боку Сполучених Штатів, натомість сильна армія викличе повагу з боку Вашингтона.
Президент США Дональд Трамп минулого тижня провів телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним і заявив, що переговори про припинення війни повинні початися негайно.
Перспектива швидкого врегулювання змусила політиків у Києві та Європі терміново визначитися з гарантіями безпеки та з тим, яку роль, можливо, доведеться відіграти Європі у разі, якщо Сполучені Штати відмовляться від підтримки України та континенту в цілому.
«Американці наближаються до європейських столиць і запитують, скільки солдатів вони готові розгорнути», – сказав третій дипломат.
Раніше Associated Press повідомило, що європейські країни непублічно працюють над планом введення військ в Україну, аби допомогти забезпечити дотримання будь-якого майбутнього мирного врегулювання з Росією. Найбільш активну позицію в цьому процесі займають Велика Британія та Франція.